DZIEŃ DOBRY NFL #100

W dzisiejszym, setnym już wydaniu Dzień Dobry NFL, między innymi o zabawkach kupionych przez skrzydłowego Texans, nowych kontraktach i kilku kontuzjowanych zawodnikach, którzy w tym sezonie nie wybiegną już na boisko. Zapraszamy!

„Święty Andre” – takim mianem można byłoby określić Andre Johnson, skrzydłowego Houston Texans, który ósmy rok z rzędu zabrał gromadkę najuboższych dzieci do sklepu z zabawkami na świąteczne zakupy. 11 osobowa grupka dzieci miała 80 sekund (czasem trochę więcej), by w sklepie wybrać sobie takie zabawki jakie chcieli, a za które płacił Johnson. Dzieciaki poradziły sobie całkiem nieźle, bo w niecałe dwie minuty skrzydłowy Texans wydał 16266 dolarów.

Andre Johnson kolejny rok z rzędu pomaga najuboższym dzieciom.

Jadeveon Clowney, numer jeden ostatniego draftu NFL wybiera się dzisiaj do kolejnego lekarza, który ocenić ma stan jego kontuzjowanego kolana. Nikt nie spodziewa się złych wiadomości, jednak istnieje duża szansa, że Clowney po wizycie u specjalisty zostanie wpisany na listę kontuzjowanych zawodników i już w tym sezonie nie wybiegnie na boisko. Pierwszoroczny linebacker Texans zagrał tylko w czterech meczach w tym sezonie, w których nie pokazał swoich wszystkich umiejętności.

Trenerzy Oakland Raiders nie planują sadzać na ławce rezerwowych rozgrywającego Dereka Carra. Raiders w ostatnim meczu przeciwko St. Louis Rams doznali druzgocącej porażki 52:0 mimo wszystko dalej mają zamiar pozostać przy swoim pierwszorocznym rozgrywającym.

Cincinnati Bengals podpisali jednoroczny kontrakt z ofensywnym liniowym Ericem Winstonem, który na boisku zajmie miejsce kontuzjowanego Andre Smitha. Winston poza boiskiem pełni również funkcję przewodniczącego NFLPA.

Drużyna Indianapolis Colts podpisała kontrakt z wolnym agentem – tacklem Andrew McDonaldem. W skutek tego pracę stracił tight end Weslye Saunders.

Tampa Bay Buccaneers podpisali kontrakt ze skrzydłowym Solomonem Pattonem, który przebywał w practice squadzie Arizony Cardinals. Patton w głównej mierze grać będzie na pozycji returnera w formacjach specjalnych.

Władze Carolona Panthers postanowiły zwolnić cornerbacka Antoine Casona, który w marcu podpisał jednoroczny kontrakt z drużyną. Cason dołączył tym samym do defensive backa Charlesa Godfrey’a i skrzydłowego Jasona Avanta, którzy w ostatnim czasie również zostali zwolnieni z Panthers.

Safety Arizona Cardinals Tyrann Mathieu musi poddać się operacji kciuka. Tym samym nie wybiegnie na boisko przez co najmniej trzy tygodnie.

Status skrzydłowego Baltimore Ravens Torrey’a Smitha określany jest jako day to day z powodu opuchlizny prawego kolana, która pojawiła się po tym, jak Smith przy próbie złapania podania upadł na kolano. John Harbaugh – trener Ravens – wierzy jednak, że Smith będzie zdolny do gry w niedziele.

Podobna sytuacja panuje w obozie Kansas City Chiefs, gdzie również running back Jamaal Charles zmaga się opuchlizną kolana. Trener Chiefs Andy Reid podobnie jak trener Ravens wierzy, że jego zawodnik zagra w niedziele.

Cincinnati Bengals umieścili na liście kontuzjowanych zawodników linebackera Jaysona DiManche’a, który w niedzielnym  meczu doznał kontuzji przedramienia.

Tennessee Titans umieścili skrzydłowego Justina Huntera na liście kontuzjowanych zawodników i w tym sezonie nie zobaczymy już go na boisku.

Kolejnym zawodnikiem, który trafił na listę kontuzjowanych jest defensive end New York Giants Robert Ayers. Jego również nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku.

Defensive end Brett Keisel jest w podobnej sytuacji. Władze Pittsburgh Steelers umieściły zawodnika na liście kontuzjowanych zawodników z powodu urazu tricepsa. Jego miejsce w formacji zajmie zatrudniony Clifton Geathers.

Futbol w TV

19:00 Legend Football League: Minnesota Valkyrie vs. Seattle Mist

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *