Dzień Dobry Football #455

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football m.in. o niepokojących informacjach dotyczących możliwości odwołania Final Four Ligi Mistrzów we Wrocławiu, o powodach zakończenia kariery przez gwiazdę Detroit Lions – o których opowiada sam zainteresowany – oraz nowy zakup właściciela Indianapolis Colts. Zapraszamy! 🙂

a

NFL24.pl

Wczoraj swoją premierę miał Pick Six Extra, którego gościem był Stanisław Zawieja. Polecamy! 🙂

 

Liga Mistrzów

W ostatnich dniach pytaliście Nas dlaczego nie można kupić biletów na Final Four Ligi Mistrzów we Wrocławiu. Dzisiaj wiemy więcej, chodzi o problemy ze stadionem przy ulicy Oporowska. Jak pisze Gazeta Wrocławska:

– Nie może być tak, że zespoły grające na co dzień przy Oporowskiej (Ślęza, rezerwy i juniorzy Śląska – przyp. red) zastaną zniszczoną murawę. Organizując kwietniowy mecz Panthers rozmawialiśmy o jednym spotkaniu w lipcu. Teraz są aż trzy. Mogli zorganizować u nas konferencję prasową, nie robiliśmy problemu podczas spotkania w czerwcu, ale jak można organizować takie wydarzenie, jeśli nie ma się potwierdzonego miejsca jego rozegrania? – Pyta Wojciech Błoński, dyrektor sportowy Śląska.

Cały tekst tutaj: http://www.gazetawroclawska.pl/sport/a/wielki-final-lm-futbolu-amerykanskiego-zostanie-odwolany-slask-nie-chce-wpuscic-na-oporowska,10341479/

NFL

Wybór z pierwszej rundy tegorocznego draftu Houston Texans, skrzydłowy Will Fuller zgodził się na warunki przedstawione przez organizację i podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt. Na chwilę obecną nie są jednak znane dokładne szczegóły kontraktu jednak jak donoszą różne źródła Fuller najprawdopodobniej podpisał czteroletni, warty ponad 10 milionów dolarów kontrakt, który zawiera ponad 5 milionowy bonus za samo podpisanie kontraktu. Tym samym wszyscy zawodnicy Texans wybrani w tegorocznym drafcie mają podpisane kontrakty.

Były już skrzydłowy Detroit Lions, Calvin Johnson potwierdził ostatnio w jednym z wywiadów, że nie ma zamiaru wracać do NFL. „Nie wracam. Nie musicie się o to martwić,” – powiedział Johnson, który również zdradził dlaczego cztery miesiące temu zdecydował się zakończyć swoją karierę. „Wiem, że wszyscy chcą wiedzieć dlaczego przeszedłem na emeryturę. Wkładałem dużo w każdy mecz i dużo ze mnie ubyło. Dodatkowo postanowiłem więcej czasu spędzić ze swoją rodziną, z synem. Moja decyzja nie była podyktowana tym, że przegrywaliśmy tu bardziej chodzi o moje ciało, które było już zmęczone. Miałem dość.”

Tarvaris Jackson, były rozgrywający Minnesota Vikings i Seattle Seahawks wyszedł już na wolność po wpłaceniu 2,5 tysiąca dolarów kaucji po tym, jak w piątkowy wieczór został aresztowany przez policję za grożenie swojej żonie bronią. Nie oznacza to jednak, że to koniec kłopotów Jacksona, który został oskarżony o napaść z bronią.

Wiadomości okołofutbolowe

Właściciel Indianapolis Colts, Jim Irsay zakupił na aukcji w Beverly Hill elektryczną gitarę „Yellow Cloud” na której Prince grał podczas kilkunastu koncertów w połowie lat 90. Irsay to istny kolekcjoner muzycznych instrumentów, za gitarę zapłacił ponad 137 tysięcy dolarów.

Wczorajszej nocy zakończyła się Copa America, która odbywała się na wielu futbolowych arenach znanych m.in. z NFL. W finale na obiekcie New York Giants/New York Jets zmierzyła się reprezentacja Chile i Argentyny. Ostatecznym zwycięzcą – po karnych – została ekipa Chile, a po spotkaniu karierę reprezentacyjną skończył reprezentant Argentyny – Lionel Messi.

🌃🌚#ARGvCHI #Copa100

A post shared by 2016 Copa America Centenario (@copaamericacentenario) on

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz