Dzień Dobry Football #378

Dzień Dobry

W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry Football m.in. o nowej umowie zawodnika Philadelphia Eagles, zwolnieniu jednego z najlepszych cornerbacków w NFL czy problemach negocjacyjnych z gwiazdą Kansas City Chiefs. Zapraszamy!

NFL

Malcolm Jenkins przedłużył wczoraj o pięć lat kontrakt z drużyną Philadelphia Eagles i tym samym związany jest z tym klubem do końca sezonu 2020. Dokładne szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane.

Malcolm Jenkins przez pięć kolejnych lat reprezentować będzie barwy Eagles!

Drużyna New York Jets zwolniła wczoraj cornerbacka, Antonio Cromartie niespełna rok po tym, jak podpisała z nim czteroletni, warty 32 miliony dolarów kontrakt.

Linebacker Jonathan Newsome nie jest już zawodnikiem Indianapolis Colts. Newsome stracił pracę zaledwie tydzień po tym, jak został aresztowany w Zionsville za posiadanie narkotyków.

Pracę w Colts stracił również inny linebacker, Andy Studebake.

Na chwilę obecną nie widać żadnych znaczących postępów w sprawie nowego kontraktu Erica Berry z drużyną Kansas City Chiefs. Podczas tygodnia poprzedzającego Super Bowl 50 właściciel Chiefs, Clark Hunt zapowiedział, że jego drużyna zrobi wszystko, by Berry pozostał w Kansas City.

Wielce prawdopodobne jest, że linebacker Denver Broncos DeMarcus Ware, który z powodu kontuzji pleców opuścił w tym sezonie pięć spotkań będzie musiał zdecydować się zrestrukturyzować swój kontrakt jeśli w przyszłym sezonie dalej będzie chciał reprezentować barwy aktualnych Mistrzów NFL. Kontrakt Warea w nadchodzącym sezonie obciążyć ma salary cap Broncos na kwotę 11.67 miliona dolarów.

Według ostatnich doniesień rehabilitacja running backa New England Patriots, Diona Lewisa przebiega nad wyraz sprawie po tym, jak 18 listopada poddał się on rekonstrukcji wiązadła przedniego krzyżowego (ACL). Lekarze Patriots przewidują, że Lewis w tym tempie powinien być w pełni sprawny już podczas pierwszego meczu sezonu regularnego 2016.

Były ofensywny liniowy Green Bay Packers, Jerry Kramer sprzedał swój mistrzowski pierścień, który otrzymał za zwycięstwo w Super Bowl I za ponad 125 tysięcy dolarów. Kwota ta daleka jest o rekordu za najdrożej sprzedany pierścień mistrzowski, który należy do byłego linebackera New York Giants. Lawrence Taylor swój pierścień za Super Bowl XXV w roku 2012 sprzedał za 203401 dolarów.

Na oficjalnej stronie ligi NFL, pod linkiem http://www.nfl.com/combine/live można od dzisiaj oglądać NFL Combine. Zachęcamy do obserwowania postępów nowych rekrutów!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz