Dzień Dobry Football #293

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football o kontuzjach, nowych kontraktach i nadziei na powrót do gry kluczowych zawodników, a także wiele innych równie ważnych informacjach ze świata NFL. Zapraszamy!

NFL

Rozgrywający Pittsburgh Steelers, Ben Roethlisberger z powodu kontuzji kolana opuścił niedzielny mecz przeciwko St. Louis Rams. Na chwilę obecną wciąż nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja i na ile tygodni wykluczony ona „Big Bena” z gry. Wstępne doniesienia mówią o skręceniu kolana i naderwaniu wiązadła pobocznego piszczelowego i absencji przez co najmniej 4 do 6 tygodni.

Moment w który „Big Ben” doznał kontuzji.

Trenerzy i lekarze New York Giants planują w najbliższym meczu przeciwko Buffalo Bills dopuścić do gry powracającego po kontuzji łydki, skrzydłowego Victora Cruza.

Skrzydłowy Minnesota Vikings, Charles Johnson opuścił wczorajszy mecz przeciwko San Diego Chargers z kontuzją żeber.

Rozgrywający Cleveland Browns, Josh McCown doznał kontuzji ręki we wczorajszym meczu przeciwko Oakland Raiders. Wykonane po meczu prześwietlenie nie wykazało żadnego złamania jednak w dalszym ciągu nie wiadomo czy i jak długo McCown będzie musiał pauzować.

Brandon Marshall na pomeczowej konferencji prasowej nie szczędził słów krytyki we własnym kierunku. „Jeśli mam być szczery, to grałem dzisiaj jak g…o,” – tak swój wczorajszy występ podsumował skrzydłowy New York Jets. Marshall odniósł się również do swojego wczorajszego, najgorszego zagrania w którym zgubił piłkę. „To był nieodpowiedni czas na ryzykowne zagranie. Byłem już powalany i chciałem by piłka była dalej w grze. Nie udało się. To było najprawdopodobniej najgorsze zagranie w historii NFL.” 

Włodarze Washington Redskins nie mają w planach w tym sezonie sprzedawać ani tworzyć jakikolwiek transferów z rozgrywającym Robertem Griffinem III w roli głównej. Przypomnijmy, że w chwili obecnej RGIII w Redskins pełni role trzeciego rozgrywającego, którego kontrakt w tym roku obciąża salary cap w wysokości ponad 6,7 miliona dolarów.

Ofensywny liniowy Cincinnati Bengals, Andrew Whitworth przedłuży o jeden rok kontrakt dzięki czemu zarobi 9 milionów dolarów.

Linebacker Carolina Panthers, Thomas Davis został ukarany przez władze ligi grzywną w wysokości 8681 dolarów za późne uderzenie running backa Houston Texanas, Jonathana Grimesa.

Władze Dallas Cowboys wierzą, że ich skrzydłowy Dez Bryant, który zmaga się z kontuzją stopy wróci do gry w siódmym tygodniu rozgrywek NFL.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz