Dzień Dobry Football #264

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football znajdziecie informacje o nowym rozgrywającym w Pittsburgh Steelers, czy ofensywnym liniowym w Denver Broncos, a także kilka innych równie ciekawych informacji z NFL. Dodatkowo mamy dla Was kolejny ranking 20 Najlepszych Drużyn w Europie, w którym w dalszym ciągu mieści się drużyna Seahawks Gdynia.

NFL

Drużyna Pittsburgh Steelers podpisała jednoroczny kontrakt z 35-letnim rozgrywającym Michaelem Vickiem. Decyzja ta została wymuszona kontuzją innego rozgrywającego Steelers, Bruce’a Gradkowskiego, który z powodu kontuzji lewej dłoni i prawego ramienia nie wybiegnie już w tym sezonie na boiska NFL.

Michael Vick wraca do NFL!

To nie koniec nowych twarzy w Steelers. Od wczoraj nowym zawodnikiem ekipy z Pittsburgha jest center, Doug Legursky. Na chwilę obecną nie są jednak znane warunki nowego kontraktu.

Ofensywny liniowy Evan Mathis podpisał jednoroczny kontrakt, warty 4 miliony dolarów z drużyną Denver Broncos. Jak donosi kilka źródeł, Mathis ponoć odrzucił ofertę 5,5 milionów dolarów od innej drużyny ale podpisał kontrakt z Broncos bo chciał grać dla drużyny liczącej się w walce o Super Bowl.

Drużyna Detroit Lions oddała ekipie New England Patriots ofensywnego liniowego Michaela Williamsa. Na chwilę obecną nie jest znane co w zamian za Williamsa otrzymali Lions jednak najprawdopodobniej będzie któryś z wyborów Patriots w nadchodzącym drafcie.

Dzień po tym jak AJ McCarron zadebiutował w NFL w meczu z Tampa Bay Buccaners, włodarze Cincinnati Bengals zdecydowali się zwolnić trzeciego rozgrywającego drużyny Josha Johnsona. Jego los podzielili także defensywny liniowy Kalafitoni Pole oraz safety Erick Dargan.

Trener Carolina Panthers powiedział wczoraj w jednym z wywiadów, że ma nadzieję, że defensywny liniowy Star Lotulelei powróci do pełni zdrowia jeszcze przed pierwszym meczem sezonu regularnego. Były wybór z pierwszej rundy draftu opuścił większą część obozu przygotowawczego z powodu kontuzji prawej stopy.

Center Chris Myers ogłosił wczoraj, że przechodzi na sportową emeryturę. Dwukrotny uczestnik Pro Bowl powiedział, że odrzucił ofertę gry w tym sezonie bo stracił chęć do kontynuowania swojej kariery. Mayers w marcu został zwolniony przez Texans po siedmiu latach gry bez opuszczenia chodź jednego meczu.

Trener Green Bay Packers, Mike McCarthy powiedział wczoraj, że pomimo kontuzji skrzydłowego Jordy Nelsona celem drużyny w dalszym ciągu jest wygranie Super Bowl 50 i nic w tym temacie się nie zmieniło.

PLFA

Drużyna Seahawks Gdynia w dalszym ciągu utrzymuje miejsce na liście 20 Najlepszych Drużyn w Europie. Obecnie Mistrz Polski plasuje się na 15 miejscu. Gratulujemy!

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz