DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #260

Dzień Dobry

Dzisiejsze Dzień Dobry Football, to przede wszystkim wiadomości z dwóch aren gdzie rozegrały swoje mecze w ramach drugiego tygodnia preseason ekipy Falcons, Jets, Chiefs i Seahawks. Nie zabrakło niestety kolejnych kontuzji wśród zawodników. Zawodnicy OL Redskins obiecują poprawę swojej gry. To i kilka innych wiadomości w dalszej części tekstu. Zapraszamy.

NFL

Dzisiejszej nocy zostały rozegrane kolejne spotkania drugiego tygodnia preseason. Jets u siebie odprawili z kwitkiem ekipę Falcons, wygrywając 30 – 22. Z dobrej strony pokazał się Bryce Petty, który zanotował m.in. jedno podanie na TD.

W drugim spotkaniu Chiefs pokonali Seahawks 14 – 13. Pojawienie się w składzie na ten sezon Jeremy’ego Maclina w końcu zaprocentowało podaniem na TD prosto w ręce gracza z pozycji WR.

We wczorajszym wydaniu DDF informowaliśmy o urazach jakich nabawił się RG III w meczu z Lions. Nie ulega wątpliwości fakt, że fatalnie spisali się koledzy z OL. Głos w tej sprawie zabrali m.in. tegoroczny debiutant Brandon Scherff i etatowy center ekipy ze stolicy USA, Kory Lichtensteiger. Obaj są zgodni i uważają, że ich postawa była „nie do przyjęcia” i obaj Panowie potwierdzają, że jeszcze ciężka praca przed nimi i mają zamiar się poprawić.

Pozostajemy w Waszyngtonie. Derek Carrier z 49ers nowym nabytkiem Redskins. W zamian za zawodnika do San Francisco trafił pick z 5 rundy Draftu 2016.

Evan Mathis w odwiedzinach w obozie Seahawks. Od czerwca szuka nowego pracodawcy.

Safety Taylor Mays został zwolniony z Lions.

Potwierdzona została informacja o tym, że Rookie Melvin Gordon nie wystąpi w niedzielnym meczy przeciwko Cardinals. Powodem jest uraz kostki.

Marcus Smith, wypadł ze składu na 2 do 3 tygodni z powodu urazu ścięgna udowego.

Dla Adama Haywarda sezon się skończył po tym jak odniósł kontuzję ACL w meczu z Lions.

Z powodu urazu kolana nie zobaczymy na boisku skrzydłowego Bills, Chrisa Hogana. Absencja ma trwać od 2 do 4 tygodni.

Roddy White w dalszym ciągu zmaga się z kontuzją łokcia i póki co niewiadomą jest data jego powrotu do treningów.

Coach Chiefs poinformował media, że LB Dee Ford doznał złamania żebra podczas meczu z Seahawks.

Na koniec informacje z obozu Bills. Marcell Dareus, stara się wywalczyć dla siebie nowy kontrakt i póki co niepowodzenie kwituje słowami „Czuje, że tak naprawdę oni nie chcą mnie tutaj.” Druga informacja dotyczy walki o pozycję startera wśród rozgrywających. Wiele wskazuje, że na chwilę obecną największe szanse ma na to Tyrod Taylor. Z drugiej strony Rex Ryan cały czas mówi, że nie zamierza się spieszyć z decyzją.

PLFA

W dniu dzisiejszym odbędą się dwa turnieje w ramach rozgrywek PLFA 8. Szczegóły poniżej:

1. turniej Grupy Południowo-Zachodniej

Organizator: Warriors Lubin
Data i godzina: 22 sierpnia, 10:00
Stadion: Stadion RCS ul. Odrodzenia 28b
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Jaguars – Kozły B
2) 11:40 Warriors L. – Stal Gorzów Wlkp.
3) 13:50: Jaguars – Stal Gorzów Wlkp.
4) 15:30: Warriors L. – Kozły B

2. turniej Grupy Północnej

Organizator: Wikingowie Gdańsk
Data i godzina: 22 sierpnia, 10:00
Stadion: stadion Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej Gdańsk
Liga: PLFA 8
Harmonogram spotkań:
1) 10:00: Husaria B – Korsarze
2) 11:40: Amber Hawks- Wikingowie B
3) 13:50: Husaria B- Amber Hawks
4) 15:30: Wikingowie B – Korsarze

Tomasz Piątek

About Tomasz Piątek

Na nfl24 od 2010 roku. Jak sam mówi: „Zainteresowanie futbolem pojawiło się zupełnie przez przypadek… jak w amerykańskim filmie i przerodziło się w prawdziwą miłość." Wg znajomych powinien urodzić się w innej strefie czasowej. Fan warsztatu trenerskiego Dicka LeBeau i Nicka Sabana. M.in. autor corocznego cyklu na temat prospektów z NCAA: „O Nich już jest głośno”.

3 Responses to DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #260

  1. Janusz Porada pisze:

    Wytłumaczcie mi proszę! Dlaczego brojlery NFL nie zagrają w ramach przygotowań do sezonu meczy z drużynami akademickimi lub z kimkolwiek z zewnątrz. Boją się dostać w dupe jak baseboliści za setki milionów , których leją Kubańczycy, Japończycy czy Dominikanie?

  2. kks pisze:

    5-ta runda za TE z 49ers jest najpewniej warunkowy. Trzeba przyznać, że ten GM z San Fransisco to niezły gagatek jest. Nie tak dawno za 5-tą rundę draftu Eagles zgarnęły takiego koksa jak Sproles, z kolei 49ers za 6-tą załatwili sobie Boldina, a tu za leszcza, który złapał 9 piłek w karierze w NFL, drużyna z Zachodniego Wybrzeża może dostać 5-tą rundę.

Dodaj komentarz