DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #230

Dziś w Dzień Dobry Football o planach włodarzy St. Louis Rams, absencji Jasona Pierre-Paula, nowym kontrakcie linebackera Carolina Panthers, kilku zwolnieniach oraz innych równie ciekawych informacji prosto z NFL. Dodatkowo informacje o finałowym turnieju o tytuł Mistrza Polski PLFA J-8, a także o awansie Panthers Wrocław w rankingu 20 Najlepszych Drużyn w Europie. Zapraszamy!

NFL

Włodarze St. Louis Rams najwidoczniej są bardzo zadowolone ze swojej decyzji jakiej dokonali podczas tegorocznego offseasonu, kiedy to w wymianie z Philadelphia Eagles pozyskali rozgrywającego Nicka Folesa. Najprawdopodobniej jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu Foles otrzyma nowy, przedłużony kontrakt.

Nick Foles z nowym kontraktem?

Najlepszy defensywny zawodnik New York Giants, Jason Pierre-Paul najprawdopodobniej nie weźmie udziału w minicampie, który rozpocząć się ma w najbliższą środę. Defensywny liniowy swoją nieobecnością chcę wymóc na włodarzach Giants nowy, długoterminowy kontrakt.

Wolny agent, ofensywny liniowy Mike Pollak ogłosił wczoraj, że przechodzi na sportową emeryturę i kończy z grą w NFL.

Taką samą decyzję podjął inny ofensywny liniowy, były zawodnik Atlanta Falcons, Justin Blalock, który również postanowił zawiesić pady na kołku.

Z kolei rozgrywający Jason Campbell planuje w najbliższych dniach ogłosić, że również rezygnuje z dalszej gry w NFL i kończy ze sportową karierą.

Linebacker Thomas Davis przedłużył o dwa lata kontrakt z drużyną Carolina Panthers. Nowy kontrakt pozwoli 32-letniemu Davisowi zarobić 18 milionów dolarów w przeciągu trzech najbliższych lat, a tym samym najprawdopodobniej zakończyć swoją karierę w barwach Panthers.

Drużyna New York Jets zwolniła, kontuzjowanego tight enda Zacha Sudfelda i podpisała kontrakt z innym tight endem Stevem Manerim. Sudfeld podczas treningu w zeszłą środę zerwał wiązadło krzyżowe przednie (ACL) w lewym kolanie co automatycznie wyklucza go z gry w tym sezonie.

Ofensywny liniowy Sam Baker nie jest już zawodnikiem Atlanta Falcons.

Drużyna Carolina Panthers podpisała jednoroczny kontrakt z cornerbackiem Chrisem Houstonem.

PLFA

Kolejny, trzeci już tydzień z rzędu drużyna Panthers Wrocław została wyróżniona w rankingu 20 Najlepszych Drużyn w Europie. Tym razem ekipa z Wrocławia, która po zakończeniu sezonu regularnego w TopLidze PLFA zajmuje pierwsze miejsce w lidze z bilansem 10-0, awansowała o trzy oczka i zajmuje 14 miejsce

Top 20
1. Schwäbisch Hall Unicorns
2. Braunschweig New Yorker Lions
3. Kiel Baltic Hurricanes
4. Swarco Raiders
5. Carlstad Crusaders
6. Saint Ouen l’Aumône Cougars
7. Vienna Vikings
8. Dresden Monarchs
9. Thonon-les-bains Black Panthers
10. Tyresö Royal Crowns
11. London Blitz
12. Prague Black Panthers
13. Stuttgart Scorpions
14. Wroclaw Panthers
15. Allgäu Comets
16. Parma Panthers
17. London Warriors
18. Calanda Broncos
19. Milano Seamen
20. Turku Trojans

Tegoroczny turniej finałowy o tytuł Mistrza Polski PLFA J-8 zostanie rozegrany w dniach 20-21 czerwca na obiektach POSiR Golęcin. Poznań będzie gościć ponad 300 zawodników z całej Polski. Finał rozgrywek juniorskich PLFA zainauguruje oddanie do użytku pierwszego w Polsce obiektu przeznaczonego do futbolu amerykańskiego, który mógł zostać zrealizowany dzięki przychylności mieszkańców Poznania, głosujących w Budżecie Obywatelskim na projekt Sportowy Golaj.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do odwiedzenia w tych dniach obiektów na Golęcinie. Na wszystkie mecze turnieju WSTĘP WOLNY!

HARMONOGRAM TURNIEJU:
SOBOTA 20.06.2015
10:30 – mecz 1. – Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wlkp.
10:30 – mecz 2. – Gryfici Szczecin – Bielawa Owls
13:00 – mecz 3. – Panthers Wrocław – Angels Toruń
13:00 – mecz 4. – Kraków Kings – Warsaw Eagles
13:00 – repasaż, przegrani z meczu 1. i 2.
15:30 – repasaż, przegrani z meczu 3. i 4.
15:30 – półfinał, zwycięzca meczu 1. i 2.
15:30 – półfinał, zwycięzca meczu 3. i 4.

NIEDZIELA 21.06.2015
10:00 – mecz o 7. miejsce
10:00 – mecz o 5. miejsce
12:00 – mecz o 3. miejsce
15:00 – mecz finałowy finał

Mistrzostwa Polski PLFA J-8

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #230

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *