DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #225

Dziś w Dzień Dobry Football o linebackerze Pittsburgh Steelers, który skłonny jest do renegocjacji swojego kontraktu, problemach skrzydłowego Washington Redskins czy aresztowaniu syna właściciela Denver Broncos, a także o kontuzji linebackera New Orleans Saints i przejściu na emeryturę przez zawodnika Tennessee Titans. Zapraszamy!

NFL

Linebacker Lawrence Timmons chciałby zakończyć swoją karierę sportową jako zawodnik Pittsburgh Steelers i jest skłonny rozpocząć negocjacje na nowym kontraktem by tak się stało. Kontrakt 29-letniego Timmonsa bardzo mocno obciąża jednak salary cap Steelers gdyż w sezonie 2015 zarobić ma on ma 12.6 miliona dolarów z kolei w sezonie 2016 11.8 milionów dolarów. Linebacker Steelers jest chętny do renegocjacji lub przedłużenia jego kontraktu, byle tylko pozostać w Pittsburghu w którym mieszka od dziewięciu lat. „Jestem tutaj od dziewięciu lat. Mam tu dom i chciałbym go zatrzymać. Mam tu rodzinę, która bardzo dobrze czuje się w Pittsburghu,” – powiedział Timmons.

Lawrence Timmons chciałby zakończyć swoją karierę w barwach Steelers.

Syn właściciela Denver Broncos Pata Bowlena, John Bowlen, który w drużynie pełni funkcję pracownika administracji, został aresztowany przez policję w środę pod zarzutem molestowania i przestępstw telekomunikacyjnych (oba te zarzuty są aktami przemocy w rodzinie). Władze Broncos już wysłały Johna Bowlena na urlop na czas nieokreślony.

Władze Washington Redskins świadome są przemocy domowej jakiej dokonuje się ich pierwszoroczny skrzydłowy Jamison Crowder wobec kobiety, która z siniakami i rozciętą wargą widnieje na zdjęciach Crowdera na Instagramie i Twitterze. Agent Crowdera, Tory Dandy powiedział z kolei, że jego klient nigdy nie uderzył nikogo a jego konta na portalach społecznościowych zostały zhakowane. Zdjęcia już zostały usunięte.

Linebacker New Orleans Saints, Junior Galette podczas wczorajszego treningu doznał urazu mięśnia piersiowego i w najbliższych dniach podda się operacji. Nie wiadomo na jak długo kontuzja ta wykluczy linebackera Saints z gry jednak po operacyjnym leczeniu tego typu urazów zawodnik przechodzi okres rehabilitacyjny od pięciu do sześciu miesięcy.

Dziś, linebacker Colin McCarthy ogłosił na swoim Twitterze, że odchodzi na sportową emeryturę. W podjęciu decyzji pomogła mu na pewno kontuzja lewego ramienia (tej samej kontuzji doznał jeszcze podczas gry dla Uniwersytetu Miami), której nabawił się w zeszłym sezonie i przez którą władze Tennessee Titans umieściły go na liście kontuzjowanych zawodników.

Drużyna Oakland Raiders podpisała kontrakt z wolnym agentem, skrzydłowym Krisem Durhamem oraz niewybranym w drafcie wolnym agentem, linebackerem Chase Williamsem.

Władze St. Louis Rams chcą zwolnić pierwszorocznego skrzydłowego Buda Sassera, który po kilkunastu badaniach nie został dopuszczony do gry z powodu wcześniejszych problemów z sercem.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *