DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #207

Dziś w Dzień Dobry Football o najszybszym zawodniku w NFL, decyzji tight enda Cardinals, zmianach kadrowych w Bears i Eagles, a także zwolnieniach w Patriots i Chiefs. Nie zabrakło też informacji o akcji Korsarzy Koszalin. Zapraszamy!

NFL

Skrzydłowy Minnesota Vikings Mike Wallace powiedział wczoraj, że jest najszybszym zawodnikiem w NFL. „Bez wątpienia jestem najszybszym zawodnikiem w lidze,” – powiedział Wallace. „Jeśli ktoś czuje, że jest szybszy możemy się pościągać.”  28-letni skrzydłowy powiedział również, że jego najlepszy czas na dystansie 40 jardów to 4 sekundy i 21 setnych.

Mike Wallace najszybszym zawodnikiem w NFL?

Tight end Arizony Cardinals John Carlson ogłosił wczoraj, że kończy z zawodowym futbolem i przechodzi na sportową emeryturę. Carlson, który siedem lat spędził w NFL w trzech różnych klubach (Cardnials, Vikings, Seahawks) nie podał konkretnej przyczyny swojej niespodziewanej decyzji.

Drużynach Chicago Bears po 18 latach zrezygnowała z usług Marty Barretta, dyrektora skautingu.

Zmiany w departamencie skautingu odbyły się również w drużynie Philadelphia Eagles, gdzie pracę straciło aż trzech przedstawicieli Rick Mueller, Anthony Patch oraz Brad Obee.

Randy Gregory, tegoroczny wybór z drugiej rundy Dallas Cowboys powiedział w jednym z wywiadów, że nie ma on problemów z paleniem marihuany. Gregory podczas lutowego NFL Scouting Combine „oblał” test narkotykowy.

Drużyna New England Patriots zwolniła cornerbacka Alfonzo Dennarda.

Podobny los spotkał czterech zawodników Kansas City Chiefs, a są nimi rozgrywający Terrelle Pryor, linebacker Jo Jo Dickson, long snapper Jorgen Hus oraz skrzydłowy Corbin Louks.

PLFA

Wczoraj zawodnicy Korsarzy Koszalin wzięli udział w koszalińskiej akcji „Koszalin Przeciw Kulturze Gwałtu”. Panowie wkładając spódnice przyłączyli się do akcji zainicjowanej przez mężczyzn w Turcji, którzy wyrażają swój gniew i oburzenie po morderstwie 20-letniej studentki Özgecan Aslan podczas próby gwałtu.

Fot. Sabina Marcinkowska

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *