DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #204

Dziś w Dzień Dobry Football w głównej mierze informacje około draftowe, a w nich Top 3 tegorocznego draftu w NFL, wymiany oraz spadek Leonarda Wiliamsa, a także o oczekiwaniach Matta Forte czy w końcu nowych strojach 49ers. Zapraszamy!

NFL

Z pierwszym numerem podczas tegorocznego draftu NFL wybrany został były rozgrywający Florida State Jameis Winston, który trafił do Tampa Bay Buccaners. Pomimo wielu spekulacji dotyczących transferu z numerem dwa do Tennessee Titans powędrował były rozgrywający Oregonu Marcus Mariota. Z numerem trzy do Jacksonville Jaguars trafił oustide Linebacker Dante Flowers Jr.

Nr 1 tegorocznego draftu Jameis Winston (po prawej) oraz numer 2 Marcus Mariota (po lewej)

Pierwszym transferem wczorajszego wieczoru była wymiana na linii San Diego Chargers – San Francisco 49ers. Chargers przesunęli się o dwie pozycję z numeru 17 do numeru 15 by wybrać running backa Melvina Gordona. 49ers w zamian za to otrzymali 17 wybór Chargers, wybór z czwartej rundy (nr 117) i przyszłoroczny wybór z piątej rundy.

Kolejną wymianą jaką mogliśmy oglądać wczorajszego wieczoru była wymiana Denver Broncos z Detroit Lions. Broncos zdecydowali się przesunąć o pięć miejsc (z nr 28 na nr 23) po to by wybrać pass rushera Shane Ray’a. Lions w tej wymianie otrzymali od Broncos wybór z pierwszej rundy (nr 28), wybór z piątej rundy (nr 143), wybór z piątej rundy w przyszłorocznym drafcie oraz guarda/centra Manny Ramireza.

Potencjalnie jeden z najlepszych dostępnych zawodników w tegorocznym drafcie defensywny liniowy Leonard Wiliams, który jeszcze wczoraj wierzył, że to on zostanie wybrany z numerem pierwszym, ostatecznie został wybrany przez New York Jets z numerem szóstym.

Running back Chicago Bears Matt Forte w jednym z wczorajszych wywiadów radiowych powiedział, że chce nowego kontraktu z Bears, który gwarantowałby mu większe zarobki i ma nadzieję, że jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu taki kontrakt podpisze. Forte jednoczenie zaznaczył, że jeśli się tak nie stanie nie ma o zamiaru nie uczestniczyć w obozach przygotowawczych drużyny.

Przeciwnego zdania jest guard San Francisco 49ers Alex Boone, który wczoraj zapowiedział, że nie będzie brał udziału w dobrowolnym obozie przygotowawczym swojej drużyny. Boone jednoczenie powiedział, że chciałby zostać w 49ers ale otwarty jest również na różnego rodzaju transfery.

49ers podpisali kontrakt z wolnym agentem linebackerem Philipem Wheelerem. Był stworzyć dla niego miejsce w zespole z drużyną pożegnali się kick returner Trinton Holliday, guard Fouimalo Fonoti oraz skrzydłowy Lance Lewis.

Skoro przy 49ers jesteśmy to przedstawiamy Wam nowe, pierwsze w historii klubu alternatywne stroje drużyny.


Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *