DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #185

Dziś w Dzień Dobry Football o obniżeniu zarobków przez Chada Greenwaya, przyszłości trenera Indianapolis Colts czy aresztowaniu Briana Dixona. Dodatkowo prezentujemy wyniki spotkań rozegranych w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, w tym wyniki spotkań sparingowych. Zapraszamy!

NFL

Minnesota Vikings linebacker Chad Greenway zgodził się na obniżenie swojego wynagrodzenia pozwalając tym samym swojej drużynie zaoszczędzić ponad 3 miliony dolarów w salary cap. Greenway w tym sezonie zarobić miał 7 milionów dolarów jednak z racji na zmianę kontraktu zarobi 3,4 miliony dolarów z czego milion dolarów jest gwarantowany.

Chad Greenway zdecydował się obniżyć swoje zarobki.

Trener Indianapolis Colts Chuck Pagano, który rozpoczął ostatni rok swojego czteroletniego kontraktu najprawdopodobniej nie dostanie oferty przedłużenia kontraktu z drużyną aż do jesieni tego roku. Jednak nie zmienia to faktu, że Pagano planuje odchodzić z Colts. „[…] Rak nauczył mnie być wdzięcznym za dziś. Dlatego skupiam się na dniu dzisiejszym. […] Nie mogę się doczekać trenowania Colts w tym sezonie i przez kilka następnych lat.”

Drużyna Tennessee Titans podpisał jednoroczny kontrakt z cornerbackiem Brandonem Harrisem.

Carolina Panthers dodała do składu byłego zawodnika Green Bay Packers, Jarretta Boykina. Skrzydłowy podpisał jednoroczny kontrakt.

Cameron Fuller został zwolniony przez San Francisco 49ers.

W niedzielę cornerback New Orleans Saints Brian Dixon został aresztowany w Miami pod zarzutem stawiania oporu oficerowi policji. Dixon opuścił areszt jeszcze tego samego dnia po wpłaceniu kaucji w wysokości 1000 dolarów.

PLFA

W miniony weekend mieliśmy okazję oglądać sześć spotkań w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Oto wyniki.

TOPLIGA
Kozły Poznań vs. Wrocław Panthers 7:56
Lowlanders Białystok vs. Husaria Szczecin 36:29
Warsaw Eagles vs. Seahawks Gdynia 31:47

PLFA I
Kraków Kings vs. Tytani Lublin 38:6
Seahawks Sopot vs. Wilki Łódzkie 49:0AZS Silesia Rebels vs. Tychy Falcons 10:7

Dodatkowo w ten weekend obie drużyny Angels Toruń rozegrały sparing. W sobotę seniorzy z Torunia (PLFA I) wygrali z GreenDuck Radom (PLFA II) 27:22, z kolei w niedzielę juniorzy Angels ulegli drużynie juniorskiej Bielawa Owls 20:46.

W niedzielę również swój pierwszy sparing rozegrały drużyny Highlanders Beskidy z Rzeszów Rockets. Mecz rozegrany częściowo w formule jedenastoosobowej, a częściowo w ośmioosobowej wygrała ekipa z Rzeszowa 12:6.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *