Adams obiecuje, Rodgers-Cromartie odchodzi?

Safety Denver Broncos złożył obietnicę. Cornerback zastanawia się nad porzuceniem futbolu.

Mike Adams nie zamierza jechać do Disneylandu jeśli jego drużyna, Denver Broncos wygra niedzielny Super Bowl. W zamian za to zamierza pójść, w dosłownym tego słowa znaczeniu, do domu w Paterson w stanie New Jersey.

Adams powiedział Denver Post o swoich planach i jeśli tylko Broncos wygrają na MetLife stadium w East Rutherford w New Jersey to przejdzie on około 10 mil do swojego rodzinnego miasta.

„Jeśli wygramy Super Bowl, zamierzam nie ściągać padów i kasku i iść tak do domu,” – powiedział Adams.

Safety Broncos żartował nawet o możliwości alarmowania przez kierowców o szaleńcu, który w stroju futbolisty będzie szedł wzdłuż drogi.

#45 Dominique Rodgers-Cromartie i #20 Mike Adams

W tym sezonie Adams zanotował na swoim koncie 64 tackle i jedno przejęcie po tym jak w połowie sezonu dołączył do wyjściowego składu Broncos. W meczu o mistrzostwo AFC przeciwko New England Patriots czterokrotnie powalał on przeciwników na ziemię.

Kolejnym zawodnikiem Broncos, który wraz z wygraną w Super Bowl XLVIII wiąże swoją przyszłość jest Dominique Rodgers-Cromartie.

Ten 27-letni cornerback zapowiedział, że jeśli jego drużyna wygra, rozważy przejście na sportową emeryturę. Dość zaskakująca decyzja patrząc na młody wiek i jego ostatni sezon, który był jednym z lepszych w karierze. Jednak wygląda na to, że jest to dość poważna zapowiedź, gdyż roczny kontrakt Dominique’a Rodgers-Cromartie’go kończy się wraz z końcem tego sezonu, a on sam powiedział, że jeśli tak by się stało i zrezygnowałby z gry, to chciałby zostać doradcą zawodowym.

Jak wiemy wszystko się może jeszcze zmienić. Gdyby na przykład Broncos zaoferowali młodemu zawodnikowi długoterminowy kontrakt, mógłby on zmienić swoje zdanie.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *