UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.108' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Pozycja - ofensywa
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  Pozycja - ofensywa
Linia ofensywna (offensive line)

Gracze tej formacji odpowiedzialni są za zdobywanie jardów i punktów.

Quarterbacks (QB)
Zarówno lider zespołu, jak i najważniejszy gracz w drużynie futbolowej. Quarterback rządzi ofensywą; może podawać piłkę do przodu lub do tyłu, oddać piłkę biegaczom lub samemu z nią biec. Quarterback bierze udział w każdej ofensywnej akcji drużyny. Wybitny rozgrywający jest marzeniem każdego trenera.

Running backs (RB) fullbacks (FB) i halfbacks (HB)
Running back, to zawodnicy stojący za rozgrywającym, który przekazuje im piłkę, w celu rozegrania akcji biegowej. Biegacze muszą być szybcy ale także silni w celu uniknięcia tackles. Running backs czasem także łapią podania. Gdy zespół wybiera passing game, RB może chronić swojego rozgrywającego. Fullbacks, to zawodnik ustawiony bliżej QB, natomiast halfback znajduje się tuż za FB.

Wide Receiver (WR)
Zwykle na murawie znajdują się dwaj receiverzy stojący bliżej lini bocznej boiska. Receivers są odpowiedzialni za złapanie podania rozgrywającego. Skrzydłowi wyróżniają się przede wszystkim niesamowitą szybkością i zwinnością. WR próbują zmylić obrońców w celu znalezienia się w dobrej pozycji do złapania piłki.

Offensive lines
Linia składa się z rosłych i postawnych futbolistów. Zawodnicy w tej linii chronią swojego rozgrywającego i tworzą wolne pole dla running backów mogących zdobywać kolejne jardy.

Tight End (TE)
Ustawiony na linii ofensywnej gracz odpowiedzialny za złapanie piłki, bądź ochronę QB i blokadę podczas akcji biegowej. Tylko TE może złapać podanie ze wszystkich graczy offensive line.

Center (C)
Podaje pomiędzy swoimi nogami piłkę do QB. Następnie jest odpowiedzialny za ochronę rozgrywającego i blokadę przeciwników.

Left Guard (LG) i Right Guard (RG)
Ochraniają quarterbacka znajdując się po obu stronach centra. Ponadto, umożliwiają running backom przedarcie się przez obronę przeciwnika, tworząc dziurę, przez którą przebiegają.

Left Tackle (LT) i Right Tackle (RT)
Ochraniają QB i umożliwiają akcję biegową RB (bliżej linii bocznych) blokując przeciwnika. Znajdują się na brzegach offensive Line.


Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.108' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.108' for table 'nfl24_settings'