UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.139' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - Pozycje - defensywa
Nazwa użytkownika
Hasło

Zapamiętać?
Zapomniane Hasło?
Szukaj:


  Pozycje - defensywa
Linia defensywna (defensive Line)

Zawodnicy formacji ustawiają się na linii wznowienia akcji (Line of scrimmage). Linia składa się z rosłych i silnych zawodników mających za zadanie powalić biegaczy i rozgrywającego przeciwnika.

Defensive Tackle (DT)
Znajdują się naprzeciwko centra i guardów przeciwnika (offensive Line)

Defensive End (DE)
Znajdują się po obu stronach defensive tackles. Blokują i powalają running backów przeciwnika oraz wywierają nacisk na rozgrywającego.

Inni gracze formacji defensywnej:

Linebacker (LB)
Składają się z zawodników zwinnych, szybkich, a zarazem silnych. Linebackerzy blokują RB, którzy przedarli się przez defensive line oraz asekurują przed celnym podaniem.

Cornerback (CB)
Bardzo zwinni i szybcy zawodnicy odpowiedzialni za krycie wide receiverów. Starają się przechwycić podanie (interception) lub uniemożliwić udaną akcję podaniową.

Strong Safety (SS) i Free Safety (FS)
Ostatnia deska ratunku. Zawodnicy z tych pozycji stoją najdalej, ze wszystkich zawodników, od linii wznowienia. Ich zadaniem jest powstrzymanie za wszelką cenę przeciwnika, który przedarł się przez obronę.
Free Safety stara się przewidzieć zagranie przeciwnika i ustawia się w celu przerwania akcji rywala. Natomiast, Strong Safety jest nastawiony na blokadę gry biegowej przeciwnika poprzez ustawienie naprzeciwko Tight Enda.


Kopiowanie jakichkolwiek tekstów lub materiałów ze strony bez zgody administratorów jest zabronione
UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.139' for table 'nfl24_settings'UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.139' for table 'nfl24_settings'