Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.86' for table 'nfl24_news'
  Thanksgiving Classic
NFLGreen Bay Packers 27 - 15 Detroit Lions

W spotkaniu stałego bywalca serii dziękczynienia z Detroit podtrzymano inną tradycję. Lwy przegrały już ósme z rzędu spotkanie Thanksgiving Classic. Pomimo walki do samego końca nie udało się im pokonać Aarona Rodgersa i spółki. Serowcy wygrali 11. spotkanie regularnego sezonu. QB Aaron Rodgers rzucił dwa podania na TD, a defensywa przejęła 3 podania rzucone przez Matthew Stafforda. Ważnym wydarzeniem spotkania było usunięcie z boiska Ndamukong Suha. Podczas jednej z akcji dosyć brutalnie potraktował on liniowego Packers. Dominację ekipy z Green Bay udało się przerwać dopiero w ostatniej kwarcie. Lions zdobyli dwa TD, ale to ostatecznie nie wystarczyło.

Miami Dolphins 19 – 20 Dallas Cowboys

Spotkanie tych dwóch drużyn było wyrównane. Przekonać możemy się o tym kiedy weźmiemy pod uwagę rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando formacji defensywnych obu drużyn. Dallas zaliczyli dwa przechwyty na rzecz przeciwnika. Większość akcji ofensywnych kończyła się puntem lub field goalem. Dopiero koniec pierwszej połowy przyniósł TD drużynie Kowbojów. Na 3 sekundy przed końcem ostatniej kwarty swoją ofensywę przeprowadzała drużyna gospodarzy. Przy stanie 19-17 nie mieli oni wyjścia. Udany field goal pozwolił im odnieść zwycięstwo i podwyższyć bilans zwycięstw do 7-4.

San Francisco 49ers 6 – 16 Baltimore Ravens

W pojedynku braci starszy górą. Bracia John i Jim Harbaugh na pewno zapamiętają to spotkanie bardzo dobrze. Wydaje się jednak, że to bardziej doświadczony John zapamięta je lepiej. Wygrana jego drużyny przybliżyła ją do play-offs. W spotkaniu można było podziwiać bardzo dobre zawody obydwóch defensyw. Bardziej na pochwałę zasługuje jednak obrona Kruków. Dziewięć sacków oraz przechwycenie piłki rzuconej przez Alexa Smitha są najlepszym tego dowodem. Ostatecznie tylko Ravens zdobyli przyłożenie, co w połączeniu z trzema FG pozwoliło im zwyciężyć.

Nagrody MVP

Mecze Thanksgiving Classic to także nagrody dla najlepszych zawodników każdego spotkania. W tym roku nagrodę Gallpoing Globber otrzymał Aaron Rodgers. Nagroda All-Iron Award przyznawana przez Phila Simmsa powędrowała do DeMarcusa Ware. Najmłodsza nagroda i zarazem najmniej prestiżowa to Pudding Pie Award. W tym roku jej laureatem został Terrell Suggs.