Więcej artykułów znajdziecie TUTAJ

Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.4' for table 'nfl24_news'
  Podsumowanie 6 kolejki
PLFAW miniony weekend, w ramach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, rozegranych zostało 5 spotkań. Nie zabrakło wielkich emocji i dramatycznych zwrotów akcji. Nie obyło się również bez wysokich zwycięstw i jednostronnych widowisk.

Zaczynamy od derbów Wrocławia, czyli starcia Crew z Devils. Nie będziemy mu tutaj poświęcać dużo miejsca, ponieważ na naszej stronie ukazały się już newsy na ten temat: podsumowanie, skrót video, wypowiedzi zawodników. Zwycięstwo po pełnym zwrotów akcji spotkaniu odniosła drużyna Crew (końcowy wynik 41-34), która zajmuje obecnie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Devils zajmują 3 pozycję z bilansem 5-1.

W Poznaniu, drużyna Kozłów zmierzyła się z Zagłębiem Steelers. Kozły odniosły ważne zwycięstwo i z bilansem 2-4 znajdują się na 6 pozycji w tabeli. Steelers, którzy przez pierwsze trzy kwarty prezentowali się całkiem nieźle, w czwartej stracili, aż 3 przyłożenia i tym samym nadzieje na zwycięstwo. Przedostanie miejsce w tabeli, 1 zwycięstwo i 5 porażek - sytuacja drużyny z Zagłębia staje się coraz trudniejsza.

Ostatnie spotkanie, które rozegrane zostało w sobotę, to starcie Tigers Kraków z Lowlanders Białystok. Mecz z powodu solidnej burzy jaka przeszła nad grodem Kraka, rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana: po jednym przyłożeniu zdobyli zarówno zawodnicy z Krakowa i Białegostoku. Sytuacja zmieniła się w trzeciej kwarcie, kiedy to po błędach Lowlanders, Tigers zdobyli 2 przyłożenia i 2 safety. Lowlanders odpowiedzieli jeszcze przyłożeniem, jednak zwycięstwo Tygrysy przypieczętowały TD w ostatniej kwarcie. Dla Krakowian to bardzo ważne zwycięstwo w perspektywie walki o playoffy. Z bilansem 4-2 zajmują 4 pozycje w tabeli. Sytuacja Lowlanders nadal nie wygląda najlepiej: ósme miejsce i bilans 1-5.

W Bielawie miejscowi Owls podejmowali Seahawks z Gdyni. Spotkanie, w którym punkty zdobywane były tylko w pierwszej i drugiej kwarcie, zakończyło się zwycięstwem drużyny z Pomorza: 26-6. Zarówno Owls jak i Seahawks bardzo zależało na zwycięstwie, w perspektywie walki o playoffy. Seahawks z bilansem 3-3 zajmują teraz 5 miejsce i już w przyszłą niedzielę spotkają się z Tygrysami na własnym terenie. Mecz ten będzie miał kluczowe znaczenie w walce fazę playoffs. Owls, którzy ostatni raz grali w tym sezonie regularnym przed własną publicznością, zajmują teraz 7 pozycję.

Ostatnie spotkanie rozegrano w Warszawie. Eagles zmiażdżyli Silesię Miners, która jeszcze nie tak dawno temu stanowiła ligową czołówkę. Drużyna z Katowic przegrała 69-0. Zajmuje ostanie miejsce w tabeli z 6 porażkami w 6 kolejnych meczach. Problemy w składzie i przebudowa drużyny, sprawiają że Miners w tym sezonie jeszcze nie wygrali. Zobaczymy jak poradzą sobie w trzech ostatnich meczach, kiedy to spotkają się z rywalami, którzy mają na koncie ujemny bilans. Z kolei Eagles, którzy zajmują druga pozycję w tabeli, pozostają obok The Crew jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Wszyscy fani PLFA czekają już na najbliższe starcie Warszawiaków z Devils Wrocław. O tym jednak, przeczytać będziecie mogli w zapowiedzi kolejnej kolejki PLFA, która ukarze się na naszej stronie w piątek.

Zachęcamy do podzielenia się opiniami na temat 6 kolejki PLFA I w komentarzach.

Źródło: własne, PZFA.pl