Więcej artykułów znajdziecie TUTAJ

Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.178' for table 'nfl24_news'
  Rekordowa widownia w Ann Arbor - Michigan
NCAARozgrywki College Football rozpoczęły się od pobicia rekordu frekwencji na Michigan Stadium. W sobotę w Ann Arbor stawiło się 113 090 fanów futbolu w wydaniu akademickim. Tym samym kibice Wolverines pobili swój własny rekord z 2003 roku, kiedy to przybyli na mecz z Ohio State w liczbie 112 118 fanów.

Michigan Stadium powiększył się ostatnio o nowe luksusowe boksy i tzw. siedzenia klubowe kosztem 226 mln $ i to na pewno miało wpływ na rekordową frekwencję. Nic dziwnego, że przy takiej publiczności gospodarze pokonali Connecticut zdecydowanie 30:10.

Wyżej wymienione liczby pokazują jak popularny jest College Football w U.S. i być może przekonają tych nielicznych niedowiarków, którzy jeszcze nie wierzą w fakt, że te rozgrywki ogląda więcej kibiców niż ligę NFL.

Dla przykładu podam średnią frekwencję na stadionach Big Ten – konferencji , w której mam największe rozeznanie. Dane pochodzą oczywiście z ubiegłego sezonu.

Michigan State – 70 540 / mecz

Czyż nie są to imponujące liczby? Wynika z nich, że na każdy mecz konferencji Big Ten przychodzi średnio 70 890 widzów. Bez komentarza...

Co poza tym ciekawego oglądaliśmy na stadionach College Football?

Za najciekawszy mecz tygodnia uznano spotkanie pomiędzy Mississippi Rebels i Jacksonville State Gamecocks. Gospodarze (Rebels) prowadzili już po I połowie 31:10 i wydawało się, że nic już nie zmieni obrazu tej konfrontacji. Goście jednak odrobili straty i w regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 34:34.

Podczas pierwszej dogrywki oba teamy zdobyły po 1 przyłożeniu i przy stanie 41:41 rozpoczął się drugi dodatkowy czas gry, w którym gospodarze szybko wywalczyli touchdown i do ostatniej minuty utrzymywali 7 punktowe prowadzenie. Ostatnią minutę i ostatnie zagranie sprawozdawcy ocenili jako "...crazy play of a crazy game".

Trzeba było widzieć te ostatnie, rozpaczliwe podania Coty Blancharda – QB Gamecocks. Pierwsze z nich – 30 jardowe – złapał Kevyn Cooper i w tej sytuacji, w ostatniej sekundzie overtime, goście zdecydowali się na 2 punktowe podwyższenie. Udało się – tym razem Blanchard podawał Calvina Middletona i po chwili goście mogli świętować zwycięstwo nad faworyzowanymi Rebels. Naprawdę pasjonująca konfrontacja i niesamowita końcówka.

Teraz czas na Top 25.

1. Alabama – bezproblemowe zwycięstwo nad San Jose State 48:3. T. Richardson – 112 jardów i 2 TDs; wszystko w I połowie. Następny mecz bardzo ciekawy: na własnym obiekcie z Penn State.
2. Ohio State pokonali Marshall w czwartek 45:7. Buckeyes mają rewelacyjny rozkład spotkań – z pierwszych sześciu meczów, 5 grają na swoim stadionie. W sobotę podejmą team z Miami.
3. Boise State vs. Virginia Tech w poniedziałek.
4. Florida – wygrana z Miami (Ohio) 34:12. Gators w I połowie pokonali tylko 13 jardów i zaliczyli 8(!) fumbles. W nadchodzącą sobotę zagrają z South Florida.
5. Texas – wygrana na wyjeździe z Rice 34:17. Tre Newton „wybiegał” 3 przyłożenia. Następny mecz z Wyoming u siebie.
6. TCU – w Arlington pokonali Oregon State 30:21. Dobry mecz w którym najlepiej zaprezentował się RB - Ed Wesley (Horned Frogs): 134 jardy i 1 TD w 17 akcjach indywidualnych. W sobotę podejmą Tennessee Tech.
7. Oklahoma – trudny ale wygrany mecz z Utah State 31:24. DeMarco Murray – conversion czwartego down w bardzo trudnej sytuacji a poza tym 218 jardów i 2 przyłożenia. W sobotę następny trudny mecz – u siebie z Florida State.
8. Nebraska – bezproblemowe zwycięstwo z Western Kentucky 49:10. Świetny jest freshman (redshirt) Taylor Martinez: 127 jardów w akcjach biegowych + 136 jardów z podań a na dodatek 3 przyłożenia. W sobotę vs. Idaho.
9. Iowa vs. Eastern Illinois 37:7. 21:0 było już po pierwszej kwarcie. W sobotę podejmują Iowa State.
10. Virginia Tech – patrz nr 3.
11. Oregon. 72:0 z New Mexico. Wynik mówi sam za siebie. 720 jardów! K. Barner – 5 TDs! W sobotę nie będzie już tak łatwo – jadą na mecz z Tennessee.
12. Wisconsin wyjazdowy mecz z UNLV. 41:21 dla Badgers – mecz bez historii, jednostronny. Teraz na własnym terenie podejmować będą San Jose State.
13. Miami vs. Florida A&M 42:0. Bardzo pewny QB - J. Harris. Hurricans wyglądają w tym sezonie bardzo solidnie. Zobaczymy co pokażą na wyjeździe z Ohio State.
14. USC na Hawajach pokonał miejscowych graczy 49:36. W sobotę vs. Virginia.
15. Pittsburgh – niemiła niespodzianka i przegrana na wyjeździe z Utah 24:27 (w dogrywce). 23 kary! 5 turnovers! W sobotę łatwy przeciwnik – New Hampshire.
16. Georgia Tech – wygrana z South Carolina State 41:10. RB Jackets wywalczył 6 TDs! W sobotę jadą do Kansas.
17. Arkansas – zdecydowane zwycięstwo nad Tennessee Tech 44:3. QB - R. Mallett: 21-24, 301 jardów, 3 TDs (w tym 85 jardowe przyłożenie). W sobotę podejmują Louisiana-Monroe.
18. North Carolina – przegrana z LSU 24:30. Mecz odbył się w Atlancie. T.J Yates rzucił podania na 412 jardów ale zgubił piłkę na 2 jardzie co dało zwycięstwo przeciwnikom. 18 września kolejny trudne spotkanie – u siebie z nr 16 Georgia Tech.
19. Penn State. 44:14 z Youngstown State. Freshman QB - R. Bolden 20-29, 239 jardów, 2 TDs do B. Bracketta. Wartość Penn State poznamy w sobotę – jadą na mecz wyjazdowy z nr 1 Alabama.
20. Florida State – łatwe zwycięstwo odniesione nad Samford 59:6 nie pozwala nam ocenić wartości zespołu. Wszystko okaże się w sobotę – wyjazdowy mecz z nr 7 Oklahoma.
21. LSU – patrz nr 18. Następny mecz z Vanderbilt na wyjeździe.
22. Auburn vs. Arkansas State 52:26. QB - C. Newton 357 jardów (rush+rec) i 5 TDs. Mecz z Mississippi State na wyjeździe w sobotę.
23. Georgia vs. Louisiana-Lafayette 55:7. Udany debiut QB - A. Murraya – rzucił podania na 3 TDs i 1 sam wywalczył w indywidualnej akcji. W sobotę wyjazd – South Carolina.
24. Oregon State – patrz nr 6 TCU. Następny mecz vs. Louisville 18 września.
25. West Virginia – słaby przeciwnik: Coastal Carolina. Wygrana bezproblemowa 31:0. W piatek mecz wyjazdowy z Marshall.

Chicagoland

Dobrze rozpoczęli sezon: Northwestern Wilcats i Notre Dame Fighting Irish.

Northwestern pokonali w Nashville Vanderbilt 23:21. Całe spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, prowadzenie zmieniało się nie raz a losy konfrontacji warzyły się do końca. Na stadionie zobaczyliśmy kilka tysięcy kibiców ubranych w purpurę NU. Pomogło to debiutującemu jako starter D. Persa. QB Wildcats zakończył mecz z dobrą statystyką: 19-21, 222 jardy, 3 TDs, 0 Int. Wyróżnił sie także WR - J. Ebert: 5 rec, 99 jardów, 1 TD.

Trener Fitzgerald krytykował swój zespół po meczu za 4 fumbles i zablokowane podwyższenie. Ale gospodarze też popełnili dużo błędów; dwa kardynalne przesądzające o wyniku – dwukrotne nieudane cnversion za 2 punkty po przyłożeniach. W sobotę NU podejmą Illinois State i zdziwiłbym się gdyby po tym weekendzie ich zapis w tabeli nie brzmiał 2:0.

Notre Dame pokonali zespół Big Ten , Purdue 23:12. Debiut nowego coacha - B. Kelly wypadł dobrze ale nie zapominajmy, że oczekiwania wobec Irish są ogromne. Niezły jest nowy QB , D. Crist: 19-26, 205 jardów, 1 TD, Rating 152.0, bardzo dobry RB - A. Allen: 18 rush, 93 jardy, 1 TD, na przyzwoitym poziomie gra WR - M. Floyd: 5 rec, 82 jardy.

Na stadionie w Notre Dame zasiadł komplet publiczności – 81 000. Następny mecz niełatwy, z Michigan , ale znów na własnym obiekcie.

Illini przegrali w St. Louis z Missouri 13:23. Po pierwszej połowie wszystko wyglądało dobrze: goście objęli prowadzenie 13:3 a freshman QB - N. Scheelhaase rzucił 13 jardowe podanie na TD i sam przebiegł w akcjach indywidualnych 82 jardy.

Jednak w II połowie rzucił dwa ze swoich trzech podań, które zostały przechwycone. W tej części meczu Missouri zdobyli 2 przyłożenia i dwukrotnie kopali za 3 punkty. To przesądziło o wyniku.

W Illinois zobaczyliśmy w akcji dwóch nowych koordynatorów: ofensywnego – Paula Petrino i defensywnego – Vica Koenninga. Główny coach – Ron Zook uważa, że tegoroczny jego team ma większe szanse na zdobycze punktowe niż ubiegłoroczny – zobaczymy.

W sobotę , w Champaign, niżej notowany przeciwnik – Southern Illinois.

Northern Illinois Huskie rozpoczęli sezon już w czwartek i ponieśli pierwszą porażkę. W Ames (Iowa) zostali pokonani przez Iowa State 27:10. Słabo wypadł QB - DeMarcus Grady: 14-29, 93 jardy, 0 TD, 3 INT, Rating 54.5.

Brak zdecydowanego lidera zadecydował o porażce a przecież Huskie pretendują do mistrzostwa w swej dywizji i są niemal pewni udziału w meczu Bowl. Na pewno nie w takiej dyspozycji. Następny przeciwnik to North Dakota i gracze z DeKalb muszą wygrać jeśli chcą spełnić pokładane w nich nadzieje.