UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.43' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim - News: Relacja LIVE z meczu Polska - Szwecja

Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.43' for table 'nfl24_news'
  Relacja LIVE z meczu Polska - Szwecja
SuperArenaPierwsze, historyczne spotkanie futbolowej reprezentacji Polski staje się faktem. Śledźcie relację LIVE z NFL24.pl

16:27
Spikerzy zapowiadają sponsorów oraz przypominają poprzednie występy polskich drużyn narodowych.

16:31
Przed nami występ cheerleaderek! Trybuny wciąż jednak w większości puste...

16:34
Szwedzi na boisku! Wejście z prawdziwym przytupem.

16:36
Reprezentanci Polski również wchodzi na boisko z wielką pompą! Zawodnicy skupieni w środku boiska dopingują się nawzajem i są niesamowicie zmotywowani.

16:39
Na boisku meldują się również sędziowie.

16:40
Do meczu 20 minut, a trybuny w większości puste. Miejmy nadzieję, że to się poprawi z biegiem czasu.

16:43
Już za chwilę na środek boiska wyjdą kapitanowie obu drużyn i przeprowadzony zostanie rzut monetą.

16:46
Pierwsza próba meksykańskiej fali na trybunach Atlas Areny. Na razie bez rewelacji.

16:49
Zawodnicy obu drużyn skupieni, ćwiczą ostatnie zagrywki i rozgrzewają się. Za chwilę rzut monetą i początek historycznego spotkania.

16:55
Po rzucie monetą to Polacy jako pierwsi będą przy piłce.

16:58
Grzegorz Mazur gotowy do returnu. Już za chwilę początek.

17:00
Piłka w górze! Mazur łapie! Zaczynamy historyczny mecz polskiej reprezentacji w futbolu amerykańskim.

17:01

I KWARTA
Zaczynamy z linii własnego 5 jarda. Pierwsze podanie Zemanka do Krzysztofka niecelne.

Pierwszy drive kończy się dla nas po pięciu zagrywkach. Tylko jedna pierwsza próba, reszta podań Zemanka niecelna.

Szwedzi przejmują futbolówkę i już w drugiej akcji zdobywają TD po skutecznym screen pass na 18 jardów. 7:0 dla Skandynawów.

Szwankuje dziś połączenie Zemanka z Krzysztofkiem. Kolejne niecelne podanie. Czwarta próba Polaków.

Defensywa Polski zaczęła bardzo dobrze. Wymuszane niecelne podania i straty jardów.

Coś zacięło się w układance defensywnej. Trzy z rzędu pierwsze próby Szwedów po podaniach i biegach Hermodssona.

Hermodsson samodzielnie zdobywa kolejne przyłożenie dla gości. 13:0 po zablokowanym podwyższeniu przez Babsa!

Niezły return Mazura i zaczynamy z własnej linii 14 jarda. Pierwsze podanie Zemanka niecelne.

Druga próba i 10 jardów do przejścia. Zemanek sackowany i tracimy kilka jardów.

II kwarta

Piłka w rękach Szwecji po odkopnięciu. Pierwsza kwarta zdecydowanie na korzyść gości, którzy jednak stracili jednego z linebackerów przez kontuzję.

Safety dla Polski! Pierwsze punkty w debiutanckim meczu! Podanie Hermodssona odbite, a rozgrywający powalony we własnym endzone. Punkty autorstwa Szymona Adamczyka. 13:2 dla Skandynawów. Piłka dla naszych graczy.

TD DLA POLSKI!
Bart Zemanek precyzjną piłką obsługuje Zbigniewa Szrejbera i zbliżamy się do Szwedów na pięć punktów. 13:8 po akcji Zemanka i skrzydłowego Rebels.

Idziemy za ciosem! Znowu blisko było safety, a chwilę później Paweł Świątek niemal nie przechwycił podania Hermodssona. Piłka dla naszych po 4th down Szwedów.

Seria błędów Polaków. Dwa z rzędu false starty skutecznie odbierają nam cenne jardy. 3rd & 10.

Szwedzi znów mają futbolówkę. Celne podanie do Stahla i ofensywa gości przesuwa się o kilka jardów.

Niewiele brakowało, a mielibyśmy sack Jakuba Maleckiego. Niestety gracz Lions złapał Hermodssona za facemask i Szwedzi zyskują 10 jardów.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Tym razem Malecki skutecznie dopada Hermodssona i mamy sack dla reprezentacji Polski. Szwedzi rewanżują się jednak perfekcyjnym screen pass i są 10 jardów od naszego pola punktowego.

WIELKIE ZAGRANIE PAWŁA ŚWIĄTKA! Interception w bardzo ważnej chwili. Nasi zaczną z własnej linii 9 jarda.

Blisko, blisko było świetnej akcji. Marcin Bluma upuszcza jednak podanie Zemanka. Ale już w następnej akcji znowu Szrejber popisuje się ważnym chwytem i jesteśmy na połowie przeciwnika! Wzmaga się doping. Jest okazja wyjść na prowadzenie przed przerwą.

Dwa z rzędu niecelne podania. Do końca II kwarty 34 sekundy.

24 sekundy do końca. Po fladze i niecelnym podaniu Polacy mają czwartą próbę i 20 jardów do przejścia.

Niecelne kopnięcie Wisa odbija się od siatek i piłkę przejmują Polacy! Z linii własnego 2 jarda wykonujemy toss do Omelańczuka. Do końca II kwarty tylko 4 sekundy.

QB sneak nieudany, bierzemy czas i jedna sekunda zostaje do końca II kwarty. Przed nami ostatnia akcja polskiej reprezentacji przed przerwą.

Kosztowna flaga i zamiast niecałego jarda mamy do przejścia sześć. Jakub Krsytecki notuje false start. Ostatnia akcja na sekundę przed końcem.

SACK kończy pierwszą połowę. 13:8 dla Szwecji.

PRZERWA

Jak na razie kłopotem Polaków jest stabilizacja formy. Potrafimy rozegrać kilka ładnych akcji z rzędu, by za chwilę dostać flagę. Szkoda ostatniego posiadania. Błędy przy goalline odebrały nam szansę na prowadzenie po I połowie. Na plus postawa Zbigniewa Szrejbera i Grzegorza Janiaka w ataku, w obronie brylują Adamczyk, Malecki i Świątek. Wynik niski jak na warunki areny, tylko 13:8. Miejmy nadzieję, że tempo poprawie się w drugiej połowie i trzymamy kciuki za reprezentację Polski. Szwedzi są dzisiaj do pokonania.
Trzecia kwarta rozpocznie się od odkopnięcia reprezentacji Polski.

III kwarta

Zaczynamy od wykopu Krzysztofa Wisa. Piłka dla gości dzisiejszego spotkania.
Hermodsson posyła ładną piłkę, ale Jakub Muraszko szybko powala skrzydłowego.

Defensywa znowa na wysokości zadania. Bracia Mateusz i Kamil Ruta w rolach głównych w dwóch zagraniach z rzędu. Czwarta próba Szwedów, po której widzieliśmy odkopnięcie.

Pilachowski przez środek, zdobywamy kilka jardów. Piłka na własnej linii 13 jarda.

Długie podanie Zemanka do Szrejbera niecelne, ale nasi rywale wiedzą, że skrzydłowy Rebels wymaga podwójnego krycia.

Przy piłce znowu reprezentanci Trzech Koron. Hermodsson do Michaela Sandera i pierwsza próba.

Paweł Świątek demoluje Szweda przy bandzie. Tylko 3-jardowy zysk naszych rywali. W następnym zagraniu Hermodsson znów celny i trzecia próba.

Świątek jest dzisiaj zmotywowany. Kolejne silne uderzenie i kluczowa czwarta próba reprezentacji Szwecji.

Udane zatrzymanie obrony przy 4th & 1 i mamy mierzenie. Niestety piłka przekroczyła punkt pomiaru i znowu 1st down Szwedów.

Reprezentacja gości znowu wykonuje screen pass. Nasi rywale są w tym elemencie bardzo groźni w dzisiejszym meczu. 2nd & goal.

Bezsensowna flaga polskiej defensywy. Znowu na własne życzenie tracimy jardy i automatyczna pierwsza próba dla zawodników w żółtych strojach.

Anders Hermodsson podwyższa prowadzenie do 19:8 dla swojej drużyny po QB sneak. Imponujący warunkami fizycznymi rozgrywający (197 cm, 111 kg) był za silny dla naszej linii defensywnej.
Podwyższenie za 1 punkt udane i jest już 20:8 dla gości. Trybuny lekko przycichły.

Grzegorz Mazur wykonuje powrót i zaczynamy z głębi własnej połowy. Na placu gry Bart Zemanek, Babs Aiyegabusi, Łukasz Miotke, Jakub Krystecki, Zbigniew Szrejber, Marcin Bluma i Sebastian Krzysztofek.

Zemanek teraz pod ogromną presją, odrzuca piłkę i trzecia próba.

Krzysztofek wreszcie łapie piłkę. Oby poszedł za ciosem. Pierwsza próba z linii własnego 21 jarda dla naszych Orłów.

Bart Zemanek niczym Brett Favre, choć w złym tego słowa znaczeniu. Ładnie uwalnia się od sacka, ale rzuca bardzo niedokładnie, co kończy się przechwytem Johana Hillmana z numerem 8 w szwedzkiej drużynie narodowej. Akcja powrotna daje naszym rywalom rozpoczęcie z linii 10 jarda na własnej połowie.

Szwedzi przy piłce. Długie podanie Hermodssona do Stahla mogło dać TD, ale było odrobinę za mocne.
W ostatniej akcji trzeciej kwarty Szwedzi decydują się na toss w lewo. W tym elemencie, tak jak i w screen passach, nie radzimy sobie w obronie.

IV KWARTA

Ostatnia szansa na odwrócenie losów tego meczu. Polacy potrzebują dwóch przyłożeń więcej od rywala, by zwyciężyć w reprezentacyjnym debiucie.

Trzy Korony przy piłce. Hermodsson w pierwszej akcji niecelnie od Isakssona i piłka ląduje za bandami.

Słabo bronimy boki defensywy. Niszczą nas kolejne screeny, tossy i podania do boków. Szwedzi już tylko 10 jardów od end zone.

Jakub Malecki zatrzymuje Goranssona, ale Szwedzi coraz bliżej punktów w tym posiadaniu piłki. Następny bieg środkiem nieudany. 4th & goal.

Świetna postawa Karola Mogielnickiego. W walce o piłkę w wyskoku nasz cornerback lepszy od rosłego Szweda. Piłka przechodzi w ręce Zemanka i polskiej ofensywy.

Nasz "kanadyjski" rozgrywający podaje w kierunku Blumy, ale ten kryty przez dwóch graczy Sverige.

Dwie z rzędu udane zagranie polskiego ataku. Najpierw Janiak, a później Pilachowski składają się na pierwszą próbę.

Sebastian Krzysztofek nie łapie futbolówki w end zone, ale nasi wciąż w posiadaniu piłki. Walczymy o przyłożenie, które zmniejszy straty w tym meczu.

Marcin Bluma upuszcza podanie przy czwartej próbie i na boisku znowu nasi obrońcy. Mniej niż 6 minut do końca meczu w Atlas Arenie.

I po raz kolejny flaga. Tym razem nasza secondary popełnia błąd i o 10 jardów bliżej mają nasi rywale do end zone. Pierwsza próba z linii 5 jarda dla Hermodssona i spółki.

Touchdown dla Skandynawów. Mierzący 193 cm Isaksson z łatwością przeskakuje naszych CB i ląduje w polu punktowym, czym podwyższa prowadzenie na 26:8. Podwyższenie za 1 punkt celne i jest 27:8.

Mniej niż 4 minuty do końca meczu i przegrywamy 19 punktami.

Zemanek najpierw "wypluwa" piłkę, ale na nasze szczęście zostaje ona w naszym posiadaniu. Następnie Krzysztofek zdobywa 1st down.

Ależ blisko było TD. Grzegorz Mazur walczył jak mógł, ale nie utrzymał posiadania piłki i wciąż tylko osiem punktów na naszym koncie.

Bart Zemanek po raz kolejny niczym Brett Favre. Tym razem shovel pass pod presją, ale niecelnie w kierunku kolegi z ataku.

TD POLSKA!

Krzysztof Wydrowski miał dokończyć drive na mniej niż minutę do końca meczu, a w sytuacji 4th & 1 zdobywa przyłożenie! 27:14 po nieudanym podwyższeniu.

Honorowe przyłożenie dla naszej reprezentacji raczej nie odwróci losów tego meczu. Onside kick Wisa.

Kopacz Devils do rąk szwedzkich special teamerów. Hermodsson i koledzy powinni skutecznie zabrać ostatnie sekundy z zegara.

Victory formation Szwedów i wygrana 27:14 naszych rywali staje się faktem.
W debiucie reprezentacja Polski przegrywa z lepszymi dzisiaj Skandynawami.