Facebook

UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.121' for table 'nfl24_news'
  NFL 2011: Podsumowanie week 13
NFLSeahawks - Eagles 31:14
Trzynasty tydzień rozpoczyna się od starcia Jastrzębi z Orłami. Górą dzięki grze biegowej drużyna z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Szczegółowe podsumowanie czwartkowego spotkania znajdziecie tutaj.

Panthers - Buccaneers 38:19
Swoją wszechstronność Cam Newton udowadnia zdobywając 3 przyłożenia po bieganiach i 1 po podaniu. Bezradna Tampa Bay z beznadziejną grą biegową zrównuje się bilansem z rywalem z dywizji South. Obie drużyny z czysto teoretycznymi szansami na playoffy.

Steelers - Bengals 35:7
Druga kwarta zadecydowała o zwycięstwie Steelers, którzy w 15 minut zdobyli aż 28 punktów. Mimo porażki, Bengals nadal mają duże szanse na playoffy.

Texans - Falcons 17:10
Rookie TJ Yates, który zastępuje kontuzjowanego Matta Shauba pokazał, że warto na niego postawić. Texans pewnie zmierzają do playoffów.

Jets - Redskins 34:19

Na 7 minut i 52 sekundy przed końcem spotkania, Washington prowadził z Jets trzema punktami, by po fatalnych błędach stracić trzy przyłożenia i wysoko przegrać.

Patriots - Colts 31:24
Pomimo trzech przyłożeń w czwartej kwarcie, Colts nie zdołali odrobić strat i przegrali dwunaste spotkanie w tym sezonie.

Dolphins - Raiders 34:14
Sytuacja podobna jak w meczu Indianapolis. Rozpoczynając czwartą kwartę z 34 punktami straty, Raiders nie mieli szans na zwycięstwo i przegrali ważne spotkanie, które może kosztować ich kolejny sezon bez playoffów.

Broncos - Vikings 35:32
Świetne starcie, które do końca trzymało w napięciu. Defensywa Broncos i quaterback Tim Tebow zdają się pewnym krokiem zmierzać do playoffów. Więcej w naszym artykule.

Titans - Bills 23:17
Po kolejnej porażce, Buffalo zachowuje czysto matematyczne szanse na grę w playoffach, które zapewne straci w 14 tygodniu. Do formy wraca Chris Johnson, który zdobywa 153 jardy i dwa przyłożenia dla Tytanów.

Chiefs - Bears 10:3
W przeciwieństwie do Texans, kontuzja podstawowego rozgrywającego w Bears jest poważnym problemem dla drużyny. Caleb Hanie (QB Bears) trzykrotnie rzuca na interception. Warto również podkreślić słaby dzień Kyle'a Ortona, który po pierwszym (na dodatek niecelnym) podaniu musiał opuścić boisko z powodu kontuzji palca...
Więcej o sytuacji w Chicago: tutaj

Ravens - Browns 24:10
Warunki atmosferyczne, a co za tym idzie gra biegowa, zadecydowała o zwycięstwie Baltimore. Warto odnotować 68 jardowe przyłożenie Lardariusa Webba po puncie Browns.

Cardinals - Cowboys 19:13 (OT)
Niewiarygodna końcówka. Ostra krytyka spada na barki trenera Dallas, który wziął czas w bardzo nieodpowiednim momencie meczu i przez który Cowboys przegrali spotkanie.

Packers - Giants 38:35
Mecz tygodnia zasługuje na najdłuższe podsumowanie:
W Nowym Yorku zespół aktualnych mistrzów NFL pokonał gospodarzy 38:35. Przez cały mecz trwała zażarta walka i oba zespoły wymiennie oddawały sobie prowadzenie. Emocje trwały do samego końca, świadczy o tym chociażby fakt, że Giganci wyrównali na minutę przed końcem, by przegrać spotkanie, gdy na zegarze zostały 3 sekundy do końca.

Na początku meczu świetną szarżą popisuje się zawodnik Gigantów Travis Beckum, otwierając wynik spotkania. Dostaje on podania od Manninga, następnie mija dwóch obrońców Packers - Morgana Burnetta i Charliego Pepraha, by znaleźć się w strefie puntkowej. Co ciekawe, Travis Beckum ukończył college Wisconsin, ze stanu z którego pochodzi zespół Packers. Po przejęciu piłki przez Green Bay w pierwszej próbie oglądamy świetny blok zawodnika z numerem 23 - Corey'a Webstera. Druga próba kończy się stratą gości. Złe podanie Aarona Rodgersa i piłkę przejmuje Nowy York. Rodgers nie zauważył pozostawionego bez krycia w środku pola Grega Jenningsa. Sprawdziła się jednak zasada "co się odwlecze to nie uciecze", bo już w piątej minucie pierwszej kwarty Rodgers dobrze podaje do zawodnika z numerem 88 - Jermichaela Finley'a, który zdobywa przyłożenie.
Od razu na początku drugiej kwarty podanie przejmuje Clay Matthews, zdobywając touchdown. Odpowiedz Gigantów była natychmiastowa, piłkę po podaniu Rodgersa, przejął Chase Blackburn. Chwilę po zdobytej piłce gospodarze zdobywają przyłożenie, a konkretnie robi to Brandon Jacobs. Goście przeprowadzą jeszcze jedną udaną akcję. Tym razem celnie podaje Rodgers, a przyłożenie zdobywa Donald Driver. Wynik po pierwszej połowie to 21:17 dla gości.
W 10 minucie trzeciej kwarty ponad 30 jardowe podanie Aarona Rodgersa dochodzi do wbiegającego w pole punktowe Grega Jenningsa i mamy kolejne przyłożenie dla Green Bay. W siódmej minucie przyłożenie zdobywa Nowy York, a konkretnie Prince Amukamara, który spektakularnie chwyta piłkę jedną ręką. Zrobiło to wrażenie na Woodsonie, który po udanym chwycie przeciwnika zrobił z nim "żółwika".
W dwunastej minucie czwartej kwarty dochodzi do zderzenia kaskami pomiędzy Woodsonem i Bradshawem, w wyniku którego Woodson nie może dalej kontynuować gry. W piątej minucie bardzo trudne podanie Rodgersa łapie Jordy Nelson. Chwilę później swój drugi w tym meczu touchdown zdobywa Donald Driver. Na minutę przed końcem wyrównują gospodarze za sprawą Nicksa i Warea. Odpowiedź Packers jest natychmiastowa. W ciągu mniej niż jedej minuty za sprawą Jermichaela Finley'a i Jordy'ego Nelsona zdobywają 51 jardów. Na trzy sekundy przed końcem kopem z 31 jardów Mason Crosby zdobywa 3 punkty i daje trzynaste w tym sezonie zwycięstwo dla Packers.

49ers - Rams 26:0
Współczujemy, jeśli przyszło Ci zarwać noc, by oglądać to spotkanie. Zwłaszcza jeśli jesteś fanem drużyny z St. Louis. 49ers zapewniają sobie zwycięstwo w dywizji i grę w playoffach.

Saints - Lions 31:17
Obie drużyny zagrały na zbliżonym poziomie. W starciu Drew Brees - Matthew Stafford, górą okazał się ten pierwszy.

Chargers - Jaguars 38:14
Jacksonville są czwartą drużyną, która nie ma już nawet matematycznych szans na grę w tegorocznych playoffach. Zwycięstwo drużyny z San Diego daje jej nadzieję na grę w postseason. Jednak w obecnej sytuacji będzie o to bardzo trudno.

Autorzy: Masel, Kuba22
Źródło: własne, espn, playoffstatus