UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.140' for table 'nfl24_settings'
NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim"O nich już jest głośno" - cz.2 Dodane przez piontas dnia Kwiecień 15 2012 16:38:50Co do pierwszej rundy Draftu w tym roku (poza wyborem chociażby Lucka z nr 1) możemy być pewni tego, że jedynym zawodnikiem grającym na co dzień na pozycji RB będzie Trent Richardson. Jak pisał Michał Gutka w swoich artykułach na temat potrzeb poszczególnych drużyn, z opcją wyboru RB w pierwszej kolejności widzi trzy teamy. W pierwszej rundzie naboru ta pozycja byłaby reprezentowana przez trzech zawodników tylko i wyłącznie wtedy, kiedy trzech Trentów Richardsonów przystępowałoby do Draftu. Na gracza Alabamy chrapkę mają teamy Browns i Buccaneers, a nawet Lions jeśli zdecydowaliby się na zwiększenie konkurencji na tej pozycji w swoim składzie (nie wydaje mi się żeby tak było).
Można śmiało powiedzieć, że Richardson był jednym z tych zawodników, którzy przez cały sezon grali równo. Pewnie poprowadził swoją uczelnię do mistrzostwa. Był również bardzo produktywny przy każdej z defensyw z jaką się ścierał na przestrzeni ubiegłego sezonu. Bardzo dobra średnia ilość jardów na przeprowadzaną akcję (5,9) i ilość jardów uzyskanych w całości (1679) stawiają Tranta w top 5 tegorocznego Draftu. Richardson potrafi także złapać podanie (29 złapanych podań) i zapunktować (3 TD). Te wszystkie składowe dają nam gracza kompletnego, który pasować będzie to każdego systemu gry ofensywnej w NFL. Swoją wartość potwierdził w meczu o mistrzostwo, gdzie przy 20 próbach biegowych zdobył 96 jardów i jeden TD. Wyczyn nie byle jaki z uwagi na fakt kto był przeciwnikiem - bardzo dobra formacja defensywna LSU. Podczas tego spotkania jedna ze scen utkwiła mi w pamięci najbardziej. Mark Ingram, od którego Trent uczył się "running backowego rzemiosła" przed samym spotkaniem motywował 20-latka. Dla Richardsona sezon 2011 był pierwszym w roli startera i w pełni udało mu się pokazać swój potencjał. To kolejny przykład zawodnika gdzie dwa lata (sezony 2009 i 2010) spędzone w cieniu starszego kolegi (Marka Ingrama) dają bardzo dużo. Pozwala to młodemu zawodnikowi na rozwój i przystąpienie do Draftu w odpowiednim czasie, kiedy to poziom umiejętności jest już tak wysoki, że trzeba, a nawet powinno sprawdzić się w NFL.
Jeżeli chodzi o porównanie do zawodnika, który już występuje w NFL to nasuwa się jedna myśl. Adrian Peterson (Draft 2007). Jeżeli ktoś jest bardzo dobry to trzeba go porównywać z bardzo dobrymi. Ale czy nie jest to trochę na wyrost? Takie same pytanie można zadać przy Adrew Lucku (porównanie do Peytona Manninga). Także w tym przypadku, pozostaje nam poczekać na bezpośrednie starcie i wtedy będziemy mogli jednoznacznie określić, czy Trent jest godzien tego porównania. Nie zmienia to faktu, iż jest najlepszym RB w tym roku do wzięcia w Drafcie i jeżeli wkomponuje się odpowiednio w playbook (najprawdopodobniej Browns) nie będzie miał problemu ze zdobywanie jardów biegiem, bo kto jak kto, ale ciąg w stronę pola punktowego przeciwnika to Ona ma.
Trent Richardson
Data urodzenia: 10/07/1991
Miejsce urodzenia: Pensacola, Floryda
Wzrost: 1.75m (5 ft 9 in), Waga: 103 kg (228 lbs)
College: Alabama (od 2009)
Nagrody i wyróżnienia:
2008 High School All-American (EA Sports, Parade,SuperPrep)
2008 5A Florida Player of the Year
2009 SEC All-Freshman Team
2009 SEC Championship[1]
2009 BCS National Championship[2]
2011 Preseason All-SEC (Coaches)
2011 SEC Offensive Player of the Year
2011 Heisman Trophy Finalist
2011 Doak Walker Award Winner
2011 Unanimous Consensus All-American
2011 BCS National Championship
Statystyki:
ilość przeprowadzonych akcji: 283
ilość uzyskanych jardów: 1679
ilość zdobytych TD's: 21
Film w doskonały sposób pokazujący próbkę możliwości 20-latka:
No i już tradycyjnie przechodzimy do wypunktowania plusów i minusów Trenta Richardsona. Zaczynamy oczywiście od tego, co lubi każdy. Plusy:
- świetne proporcje ciała
- szybkość podejmowania decyzji
- tzw. dobra prędkość liniowa
- pewnie chwyta podania
- wszechstronny – wykorzystywany także do ochrony QB
- wizja gry
- dokonuje dobrych wyborów
- szybko prześlizguje się przez luki stworzone przez kolegów z OL
- produktywny
- stopniowo wprowadzany do gry na wysokim poziomie (2 lata jako zmiennik, sezon 2011 w całości jako starter)
Czas na minusy:
- trzeba będzie popracować nad obroną przed blitzami
Mamy naszego "D'artagnana". Czas na "Trzech Muszkieterów".
Tak jak wspominałem na początku, pierwsza runda tegorocznego Draftu będzie bardzo oszczędna, jeżeli chodzi o zawodników z pozycji RB. Tym bardziej kolejne, powinny nam przynieść picki, gdzie poszczególne drużyny zdecydują się na zasilenie swojego arsenału jakim jest gra dołem. Postanowiłem do "jednego worka" wrzucić trzech graczy, których najprawdopodobniej wybiorą drużyny już w drugiej rundzie. Zestawienie widoczne poniżej:
Teraz kolejno skróty ze spotkań, w których grali kolejno Martin, Miller i Wilson:
1) Doug Martin - skrót wybrany nieprzypadkowo, warto zwrócić uwagę na pierwszą akcję powrotną w wykonaniu 23-letniego RB
2) Lamar Miller
3) David Wilson
No i czas na plusy i minusy każdego z nich:
Mam nadzieję, że tabelki zamieszczone przeze mnie są czytelne dla Was i że nie obrazicie się na to, że ta część "O nich już jest głośno" została zdominowana przez jednego gracza. Swoją drogą Trent zasługuje na to, aby być na świeczniku, chociażby z racji tego, iż jest najlepszym RB w tegorocznym Drafcie.
W następnej części bliżej przyjrzymy się graczom z pozycji WR i TE.
Fota nr 1: Ilu tygrysów potrzeba, żeby obalić Trenta Richardsona? (źródło: sportsguysuniverse.blogspot.com)
Fota nr 2: Trent dzierżący trofeum (źródło: politicalclownparade.blogspot.com)
Fota nr 3: W prawo czy w lewo? (źródło: weisnd.blogspot.com)
Fota nr 4: Doug Martin (źródło: jeremyrigby.blogspot.com)
Fota nr 5: Lamar Miller (źródło: bleacherreport.com)
Fota nr 6: David Wilson (źródło: bartscave.blogspot.com)