BLACK MONDAY 2016

black monday

Indianapolis Colts

To nie był Czarny Poniedziałek dla trenera Colts, Chucka Pagano, którego zwolnienia spodziewało się wiele osób. Pagano, który w Colts spędził cztery ostatnie lata i po wodzą którego drużyna z Indianapolis może pochwalić się bilansem 41-23 (8-8 w tym sezonie) przedłużył wczoraj o cztery lata swój kontrakt. Swoją posadę zachował również, a jednocześnie przedłużył kontratak menadżer generalny Colts, Ryan Grigson.

San Diego Chargers

Jak zapowiadaliśmy tak też się stało. Włodarze Chargers dokonali czystek w sztabie szkoleniowym swojej drużyny i tym samym pracę stracili koordynator ofensywy Frank Reich, a także trener linii ofensywnej Joe D’Alessandris, trener tight end’ów Pete Metzelaars, trener skrzydłowych Fred Graves, trener linii defensywnej Don Johnson oraz asystent trenera linii ofensywnej Andrew Dees.

New York Giants

Era Toma Coughlina w New York Giants dobiegła końca. Przed chwilą Coughlin, który w Giants spędził 12 sezonów, opublikował oświadczenie w którym napisał, że dziś popołudniu spotkał się w włodarzami drużyny z Nowego Jorku i poinformował ich, że z racji na dobra całej organizacji Giants rezygnuje on za posady trenera głównego. Coughlin dodał również, że winę za ostatnie kiepskie wyniki drużyny ponosi tylko on, a jednocześnie podziękował wszystkim fanom za wsparcie jakim go obdarzyli przez te wszystkie lata. Trener Coughlin nie rezygnuje z pracy jako trener i jest otwarty na różne propozycje z innych drużyn. Pracę natomiast zachował defensywny koordynator, John Pagano.

San Diego Chargers

Włodarze Chargers poinformowali niedawno, że trenerem głównym w przyszłym sezonie pozostanie Mike McCoy, który z drużyną z San Diego związany jest od 2013 roku i który w tym czasie uzyskał następujący bilans 22-26. Według Iana Rapoporta z NFL Network, Chargers planują jednak zmiany w sztabie szkoleniowym i najbliżej utraty pracy w tym momencie jest defensywny koordynator, John Pagano.

Cleveland Browns

Ze stanowiskiem trenera głównego pożegnał się Mike Pettine, który przez dwa sezony ugrał bilans równy 10-22. W tym roku tylko trzy razy drużyna z Cleveland mogła posmakować zwycięstwa (przeciwko Titans, Ravens i 49ers), co plasuje ich w TOP 10 tegorocznego Draftu. Z pracą pożegnał się również menedżer generalny – Ray Farmer. Aktualnie Sashi Brown jest Wiceprezydentem ds. operacji i to on zatrudni nowego GM-a, lecz dopiero po ogłoszeniu nowego trenera głównego. Do tego stanowiska przymierzani są: Adam Gase, Chip Kelly, Teryl Austin, Doug Marrone, Hue Jackson.

San Francisco 49ers

To nie był dobry rok dla 49ers po odejściu Jima Harbaugh. Jim Tomsula całkowicie nie poradził sobie z powierzonym mu zadaniem i natychmiastowo został usunięty ze stanowiska trenera głównego. Kto tym razem będzie próbował odczarować San Francisco? Wśród kandydatów wymienia się: Chip Kelly, Sean Payton, Mike Shanahan, Vic Fangio, David Shaw.

Philadelphia Eagles

Tak słabego sezonu Eagles nikt nie mógł się spodziewać, więc zwolnienie Chipa Kelly’ego wydawało się kwestią czasu. Dzisiaj (4.01) na rozmowę kwalifikacyjną ma się stawić aktualny, tymczasowy trener główny – Pat Shurmur, natomiast jutro w siedzibie „Orłów” stawi się Adam Gase (ofensywny koordynator Chicago Bears).

Jeszcze w trakcie sezonu z pracą pożegnali się!

Trener Tennessee Titans – Ken Whisenhunt, a pracę tymczasowego trenera głównego objął Mike Mularkey

Miami Dolphins – Joe Philbin, którego zastąpi trener tymczasowy Dan Campbell.