UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.179' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Zmiany w zasadach
Dodane przez Michał Gutka dnia Marzec 20 2013 18:04:13
Na środowym spotkaniu przedstawicieli wszystkich drużyn przeforsowano dwie zmiany zasad.


Treść rozszerzona
Przedstawiciele wszystkich 32 drużyn w NFL dyskutowali w środę 20 marca nad zmianami w rulebooku NFL. Pod lupę wzięto rozgrywających i biegaczy.

Pierwszą omawianą zmianą było usunięcie tzw. "tuck rule". Słynna sytuacja sprzed ponad 11 lat, gdy Tom Brady stracił futbolówkę w meczu z Raiders w playoffach podnosiła te dyskusję, ale dopiero teraz zajęto się tą kwestią. Przypomnijmy, "tuck rule" mówiła, że podanie zaczyna się już wtedy, gdy QB oderwie dłoń z piłką od ciała i rozpocznie podanie. Jest to już traktowane jako ruch do przodu i gdy straci wtedy futbolówkę, to nie ma fumble.

Efekt głosowania był następujący: 29 drużyn za, jedna przeciw (Steelers), dwie się wstrzymały (Patriots i Redskins). Od przyszłego sezonu nie będzie już więc kontrowersji na miarę tych z Divisional Round w styczniu 2002 roku.

Druga zmiana budziła większe sprzeciwy. NFL zaproponowało, by karać biegaczy, którzy w celu uniknięcia powalenia przez defensorów obniżą głowę i uderzą rywala czubkiem kasku poza strefą wyznaczaną przez offensive tackles. W tzw. "box" jest to legalne. Można natomiast wchodzić w rywala czołem lub facemaskiem. Najgłośniej protestował Matt Forte z Chicago Bears, który uważał, że obniżenie głowy jest naturalne, gdy widzi się pędzącego obrońcę i napina się ramiona. NFL pozostało jednak nieubłagane.

Wniosek przeszedł stosunkiem 31-1 (tylko Bengals przeciw) i będzie to karane odjęciem aż 15 jardów.


Zdjęcie: Takie wejścia będą od teraz surowo karane. (www.waitingfornextyear.com )