UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.108' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Nowa umowa Joe Flacco
Dodane przez Michał Gutka dnia Marzec 02 2013 11:06:48
Rozgrywający zostaje w Baltimore.


Treść rozszerzona
W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu agent Joe Flacco i przedstawiciele Baltimore Ravens doszli do porozumienia w sprawie nowego kontraktu quarterbacka. Flacco podpisze go w poniedziałek.

Po wygraniu Super Bowl było niemal pewne, że Flacco zostanie w klubie, ale kwestią pozostawały pieniądze. Wiadomo było, że kontrakt rozgrywającego Ravens na pewno będzie wysoki, ale mało kto spodziewał się aż takiej sumy.

28-letni QB podpisze kontrakt na 6 lat o wartości aż 120 milionów dolarów. Tym samym Flacco stanie się najlepiej opłacanym futbolistą w historii NFL. Do tej pory był to Drew Brees z kontraktem podpisanym przed sezonem 2012 (5 lat, 100 milionów). Ravens rzekomo byli gotowi podpisać franchise tag z Flacco, gdyby rozmowy się nie powiodły, ale długoterminowa umowa była priorytetem.

Co to oznacza dla Kruków? Zapewne cięcia w składzie. Taki kontrakt zabiera lwią część salary cap i ciężko będzie zatrzymać teraz w Baltimore takich wolnych agentów jak Danell Ellerbe, Ed Reed czy Anquan Boldin.


Zdjęcie: xfinity.comcast.net