UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.113' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Odrzutowce zrzucają balast
Dodane przez piontas dnia Luty 19 2013 21:10:19
Masowe zwolnienia w Jets.


Treść rozszerzona
Jak podaje New York Daily News drużyna Jets pożegna się z kilkoma zawodnikami. Pierwszymi, z którymi postanowili się rozstać włodarze Odrzutowców są LB Calvin Pace i DB Eric Smith. Do grona zwolnionych dołączyli także T Jason Smith, TE Josh Baker i LB Bart Scott. Odnośnie tego ostatniego, jest to informacja z ostatniej chwili.

Na wypłaty czterech pierwszych zawodników Jets w 2013 roku mieli wydać 24 miliony dolarów. Drugim argumentem jest wiek co niektórych zawodników.

Między innymi Pace mający 32 lata na karku nie jest już w stanie zapewnić gry na wysokim poziomie, ani odpowiedniej kondycji fizycznej, chociażby jak miało to miejsce zaraz po przenosinach do Nowego Jorku z Arizony w 2008 roku.

Natomiast w przypadku Jasona Smitha, byłego numeru 2 Draftu z 2009 roku, możemy mówić o niespełnionych oczekiwaniach. Jednak 26-latek nie powinien mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, ale na grę jako starter nie powinien liczyć.

Drużynę Jets czeka jeszcze kilka trudnych decyzji personalnych, tak aby salary cap zapewniało możliwość zatrudnienia wolnych agentów, o których chce zabiegać ekipa z Nowego Jorku.

Okres free agency zaczyna się za niecały miesiąc, więc jest nad czym myśleć.

źródło: nfl.com
foto: Calvin Pace już nie zagra dla Jest (źródło: j-e-t-s-jets.blogspot.com)