UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.233' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Silne wzmocnienia Devils
Dodane przez Michał Gutka dnia Luty 06 2013 22:44:16
Diabły przedstawiły amerykańskich graczy i trenerów na sezon 2013.


Treść rozszerzona
Drużyna Devils Wrocław nie zwalnia tempa. W dniu 5 lutego, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, przedstawieni zostali czterej amerykańscy zawodnicy.

Sedrick Harris QB - rozgrywający, Xavier Glenn RB – biegacz, Clifford Perryman LB - druga linia obrony oraz Austin Smith DB- trzecia linia obrony oraz nowi trenerzy.
Nowi zawodnicy mają za sobą już pierwszy trening z nową drużyną. Prowadzi je duet trenerski, Val Gunn – główny trener i koordynator ofensywy oraz Richard Wade, koordynator linii obrony.

"Ściągnęliśmy zawodników na pozycje, na których potrzebowaliśmy wzmocnień" - powiedział prezes klubu, Piotr Duszeńko - "dlatego cieszy nas bardzo fakt, że zdecydowali się oni podpisać z nami kontrakty. Dla nas to bardzo duże wzmocnienie, które pozwolą nam włączyć się do walki o Mistrzostwo Polski."

"Swoich nowych podopiecznych zdążyli obejrzeć, już podczas pierwszego treningu nowi trenerzy wrocławskiej drużyny. Widać, że nasi zawodnicy zdobyli niezłe doświadczenie grając w czołowych drużynach uczelnianych"- stwierdził główny trener Devils Wrocław, Val Gunn - "Ich umiejętności oceniam bardzo wysoko i na pewno okażą się bardzo pomocni w walce o mistrzowskie trofeum."

"Przyjechałem tu zdobyć Mistrzostwo Polski "– odważnie zapewnia nowy rozgrywający wrocławskich diabłów, Sedrick Harris – "Interesuje mnie tylko pierwsze miejsce na koniec sezonu. Wierzę, że pomogę devilsom to osiągnąć."
"Zawodnicy ze stanów, poza treningami z pierwszą drużyną, będą również udzielać się na treningach drużyny „B” oraz juniorów. – Zależy nam na tym, aby dzielili się swoim doświadczeniem z wszystkimi naszymi zawodnikami "- powiedział Piotr Duszeńko. "Dla juniorów to będzie świetna sprawa, móc trenować z takimi graczami."


TRENERZY:

VAL GUNN ma 44 lata, w przeszłości był rozgrywającym na elitarnej uczelni Texas A&M a podczas kariery trenerskiej prowadził drużyny zarówno na poziomie szkolnym, uczelnianym jak i profesjonalnym - przez blisko dwie dekady Gunn dorobił się bilansu 117 zwycięstw i 26 porażek. Mocną stroną Amerykanina jest oczywiście ofensywa z naciskiem na pozycje rozgrywających i skrzydłowych. Doświadczenie w Europie szkoleniowiec zdobywał głównie w Norwegii gdzie w sumie przez 7 lat (1997-1999, 2005-2008) pełnił funkcję pierwszego trenera Oslo Vikings - jednej z czołowych drużyn starego kontynentu. Dzięki wynikom swojej drużyny Gunn doceniony został przez krajową federację, która w 2007 roku powołała go na selekcjonera norweskiej drużyny narodowej.

RICHARD WADE trener Kanadyjskiej Ligii Futbolowej, pracował min. z British Columbia Lions, Calgary Stampeders, Ottawa Renegades i Hamilton Tiger-Cats. Swoją karierę trenerską rozpoczął w roku 2004, gościnnie trenując Calgary Stampenders. W trakice ośmioletniej kariery trenerskiej w CFL, pracował dla:

2004 Calgary Stampeders,
2005-2006 Ottawa Renegades,
2006-2007 British Columbia Lions,
2008–2011 Hamilton Tiger-Cats,
2011–2012 British Columbia.
Treren Wade, uchodzi za wszechstronnego szkoleniowca, który doskonale radzi sobie z przygotowywaniem zawodników różnych pozycji. Dodatkowo w roku 2006 trener Wade został awansowany na dyrektora rozwoju piłkarskiego w Ottawa Renegades, gdzie otrzymał zadanie przebudowania i uporządkowanie zasad działania klubu.

Zawodnicy:

Cliff Perryman
Wiek: 23 lata
Pozycja: LB (linebacker – druga linia obrony)
Wzrost: 188 cm
Waga: 102 kg
Uczelnia: East Carolina

Sedrick Harris
Wiek: 21 lat
Pozycja: QB (quarterback - rozgrywający)
Wzrost: 183 cm
Waga: 95 kg
Uczelnia: East Texas Baptist University
Kariera zawodnicza: Hamilton Tigercats (CFL)

Xavier Glenn
Wiek: 26 lat
Pozycja: RB (running bacck – biegacz), WR (wide receiver - skrzydłowy)
Wzrost: 175 cm
Waga: 84 kg
Uczelnia: Glenville State College
Kariera zawodnicza:
Calgary Stampeders (CFL) w 2010
Milwaukee Mustangs (AFL) w 2012

Austin Smith
Wiek: 27 lat
Pozycja: DB (defensive back - zawodnik trzeciej linii obrony)
Wzrost: 175 cm
Waga: 80 kg
Uczelnia: Boise State
Kariera zawodnicza:
Chicago Slaughter w 2009
West Texas Roughnecks w 2010
Wenatchee Valley Venom w 2011
Everett Raptors w 2012

Materiał prasowy nadesłany przez klub Devils Wrocław