UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.44' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim NFL24 w Bielawie! (za kulisami SuperFinału)
Dodane przez Adrian Fulneczek dnia Lipiec 17 2011 08:57:07
Na pewno większość osób nie-wybierających się do Bielawy obejrzy mecz w telewizji/internecie. Nie zobaczycie przez to jednak całej otoczki, tych kulis finału, które my dostarczymy Wam tutaj. Na miejscu będziemy już na 5h przed meczem.

Korespondentem z Bielawy jest Adrian Fulneczek.
Treść rozszerzona
Na pewno większość osób nie-wybierających się do Bielawy obejrzy mecz w telewizji/internecie. Nie zobaczycie przez to jednak całej otoczki, tych kulis finału, które my dostarczymy Wam tutaj. Na miejscu będziemy już na 5h przed meczem.

Korespondentem z Bielawy jest Adrian Fulneczek (AF) (pomagający Piotr Bera zaginął chwilowo nad bielawskim jeziorem). Kiedy już dojedziemy na miejscu powinny zacząć się tutaj pojawiać też zdjęcia i inne multimedialne materiały.

[Prosimy o pytanie, sugestie - np. kogo powinniśmy przepytać przed finałem - i podpowiedzi dotyczące tego, co ewentualnie chcielibyście - poprzez nasze oczy - zobaczyć, w komentarzach.]14:50 /AF/ Po staniu w kilku-metrowej kolejce doczekałem się swoich kiełbasek (5zł za sztukę, dobra cena). Przy okazji okazało się, że niektórzy wiedzą jak działa to amerykańskie grillowanie, bo przywieźli własnego grilla itd. (patrz. auto z flagą Miners).

Poza tym, zajrzałem na boisko treningowe, gdzie doszło do zabawnej sytuacji, bo Crew miało właśnie ćwiczyć jakąś formację kickoff-return, ale przy linii bocznej pojawiły się Diabły czekające już na swoją kolej (patrz.zdjęcie). Teraz obie drużyny dzielą już to boisko.

Powieszono już też telebim, a trybuna powoli (no, nie tak powoli, bo do meczu nadal ponad godzina) się zapełnia. Możliwe nawet, że to ostatni wpis, bo niedługo chyba zacznie się walka o miejsce (dziennikarze mają swój zarezerwowany sektor, ale w takiej sytuacji...). Przed bramą podobno jest ostro, jeśli chodzi o kupowanie biletów.. Nie zaglądałem, ale mam nadzieję, że wszyscy przeżyją. Na zdjęciu widać sytuację sprzed bramy na ok.2h przed meczem.

Ps. bardzo ciekawie pomalowali dziś swoje twarzy w barwy bojowe Devils - trochę jak członkowie zespołu Kiss. Zabawnie koszulkę treningową dobrał też Jakub Głogowski, ale to chyba niespodzianka dla jego rodziców więc nie zdradzę co na niej widnieje (może akurat trafi do kamery).

- Przed bramą tłoczno
- Tak się grilluje
- To się je
- Trybuna się zapełnia
- Trybuna telewizyjna z telebimem
Spotkanie na boisku trenignowym

14:00 /AF/ - Nie wiem czy na zdjęciu będzie to widać, ale cała droga do stadionu jest pełna kibiców! Niedługo zacznie się szaleństwo. Jeszcze 2h. Udaję się w tym czasie do stoisk grillowych, żeby za przykładem Akiego Jonesa (był w NFL, to wie jak przygotować się na mecz) spożyć coś grillowanego. Do przeczytania nieco później (będzie trudniej, bo zaraz zaczynają się próby telewizyjne itd.).

- Kibice przed bramą, widok ze środka trybun
- Justin Walz już rzuca


13:45 /AF/ - Igor Kowal na swoim Facebooku.
13:37 /AF/ - Zdjęcia (wrzucam linki, bo niestety wcześniej rozciągały stronę i nie chciały się dostosować):

- Widok zza boiska
- Sędziowie (też będą dziś ważni - niech ich flagowe interwencje upływają nam jakość bezboleśnie, błagam)
- Amerykańskie kółeczko Crew
- J.Głogoweski i inni gracze podpisują plakaty dla fanów
- Widok z budki dźwiękowca (J.Stęszewski będzie komentował mecz z namioty ustawionego blisko linii bocznej boiska, nie stąd).


13:28 /AF/ - Witam z budki dźwiękowca (który właśnie chwalił zalety cheerleaderek Devils)! Mam prąd i internet więc najnowsze wieści.

Jakub Płaczek ZAGRA, a przynajmniej tak mówi. Tzn. zastanawia się tylko przy ilu okazjach dostanie szansę na pokazanie swoich umiejętności, bo mówił, że zazwyczaj w sezonie miał kilkukrotnie więcej carries niż w tym roku.

Są już też ubrani oficjalnie oficjele (zdjęcie zaraz) i gracze Devils. 'Chodzą też słuchy', że Crew planuje mocno atakować rozgrywającego rywali, ale to szczerze mówiąc żadna niespodzianka.


13:00 /AF/ - Na stadion przybyło już Crew, większość w szarych koszulkach z logiem klubu i czarnych spodenkach (prawie profesjonalnie). Jakub Płaczek trochę inaczej niż reszta, bardziej wakacyjnie... czyżby miał jednak nie zagrać (leczył mocno poobijany łokieć(? Wątpię, ale dam znać, gdy się dowiem.

Pierwsze zdjęcie: widok z parkingu na stadion, jakieś 2h temu: Link

I drugie, przypadkowe, jeszcze pusty stadion i strona 'telewizyjna'. Więcej później, gdy podłączę się do tutejszego internetu. Link


12:50 /AF/ - 2 metry ode mnie 8 panów siłuje się z "masztem", na którym zawieszą później 'łapiący szeroki plan' kamery. Z tego co słyszałem o planie transmisji, znajdzie się w nim bardzo niewiele... reklam? Np. w przerwie tylko ok.90 sekund, a później już występ zespołu. To dobrze, może złamiemy stereotyp, że futbol to tylko reklamy, a nie granie.


12:40 /AF/ - Przepraszamy za 2-godzinne milczenie. Jesteśmy już w Bielawie, na stadionie Sów. Przyglądamy się jak powstaje telewizyjne rusztowanie i podsłuchujemy jak dogrywane są ostatnie szczegóły transmisji (np.kiedy wpuścić cheerleaderki i jak przekonać WiceWersa, żeby nie przeklinali na wizji podczas swojego występu w przerwie meczu).

Zdjęcia niedługo. Jest.Bardzo.Gorąco.

(Widziałem już graczy Kozłów Poznań i... Lowlanders Białystok! Brawo za wytrwałość dla tych drugich).


10:45 /AF/ - Juz w drodze do Bielawy. Trzymamy sie trasy E67, majac nadzieje, ze jednak trafimy. The Crew oznalmilo na Fejsbuku, ze wyrusza o 11stej wiec bedziemy mogli przywitac ich na miejscu. (Dla bedacych teraz w podrozy: jesli po bokach drogi widzicie przede wszystkim kukurydze - najprawdopodobniej jestescie na dobrej drodze).


9:46 /AF/ - Przed samym wyjściem drukowałem jeszcze dwie kartki posłane mi przez kolegę Berę, z dużym napisem, który zawiśnie na stoisko rejestrującym potencjalnych dawców szpiku kostnego (DKMS - czytaj na stronie PLFA):

"Chcesz zostać potencjalnym dawcą szpiku?
Przed rejestracją nie pij piwa!
"


Proste i powinno przekazywać komunikat (pogrubiłem drugą część).


9:25 /AF/ - Przesympatyczny mail od obsługi medialnej bielawskiego finału. Cenne porady szczególnie dla dziennikarzy, którzy tak naprawdę nie wiedzą na finał jakiej dyscypliny się wybierają:

"(...) Akredytacja daje Państwu możliwość wejścia na płytę boiska, ale proszę zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, związanych z przebywaniem na niej podczas meczu futbolu amerykańskiego. Na płycie boiska przebywają Państwo na własną odpowiedzialność, a wchodząc na nią zobowiązują się Państwo nie wysuwać żadnych roszczeń pod adresem podmiotów związanych z organizacją VI SuperFinału PLFA (...) oraz klubów, których drużyny będą brać udział w VI SuperFinale PLFA (w tym ich zawodników).

Dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa, w czasie trwania meczu proszę pozostać w odległości min. 3 metrów od linii bocznych i końcowych boiska w czasie trwania całego meczu. Niezachowanie tej odległości skutkuje całkowitym usunięciem z terenu stadionu. Z chwilą końcowego gwizdka nie są już Państwo zobowiązani do pozostawania w odległości 3 metrów od linii bocznych i końcowych."

Klasyk od zaraz.


9:12 /AF/ - Dopiero poranek, a dzieje się już tak wiele ciekawego.

Na Facebookowym profilu OWLS Bielawa (tak się nazywa) pojawiła się nowa informacja dotycząca biletów. Będą one wydawane i sprzedawane nie od godziny 12stej, jak informowano wczoraj, ale dopiero od 14stej. Zostało 66 wejściówek więc już wyobrażamy sobie tę bitwę tłumów o cenny towar deficytowy....

Ps. Jeśli nie korzystacie z Facebooka, pewnie nie widzieliście jeszcze wczorajszych zdjęć z Bielawy:8:59 / AF / - Panie i Panowie, słoneczny poranek we Wrocławiu oznacza najprawdopodobniej słoneczny dzień we Wrocławiu. A to powinno oznaczać słoneczny dzień również w Bielawie. Według google'owskiej pogody w mieście finału ma dziś świecić 27 stopniowe słońce, czasem chowające się za chmury.

...