UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.113' for table 'nfl24_settings' NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim Zmiany w obozie Cowboys
Dodane przez Dariusz Ankiewicz dnia Kwiecień 09 2010 01:34:19
Drużyna Dallas Cowboys w przeciągu ostatniego tygodnia dokonała trzech kluczowych zmian w swoim składzie.


Treść rozszerzona
W piątek (02.04) drużyna Dallas Cowboys zwolniła pięciokrotnego uczestnika Pro Bowl LT - Flozella Adamsa i S - Kena Hamlina, dwa lata po tym jak obaj zawodnicy podpisali długoterminowe kontrakty.

Flozell Adams, który rozpocznie swój 12 sezon w NFL, był najdłużej grającym zawodnikiem w zespole. Rozpoczął on 178 spotkań z 182 rozegranych dla Cowboys. W latach 2003-2008 uczęszczał w meczu gwiazd NFL, Pro Bowl.

Obaj zawodnicy, Flozell Adams i Ken Hamlin, przed rozpoczęciem sezonu 2008 podpisali sześcioletnie kontrakty, które zakończyć się miały w 2013 roku. Adams przed podpisaniem kontraktu mógł zostać wolnym agentem, jednak nigdy nie trafił na rynek przed podpisaniem 43 milionowego kontraktu z drużyną z Dallas, która zaciągnęła go do ligi w drugiej rundzie NFL Draft 1998.

Adams w nadchodzącym sezonie miał zarobić podstawową, 5 milionową, pensję, plus 2,5 milionową premię, którą miał otrzymać w czerwcu. Natomiast podstawowa pensja Hamlina, zaplanowana na nadchodzący sezon, wynosiłaby około 5,5 miliona dolarów.

Ken Hamlin pierwsze cztery sezony w swojej karierze NFL spędził w drużynie Seattle Seahawks, po czym w roku 2007 trafił do Cowboys, gdzie w pierwszym sezonie został wybrany do meczu Pro Bowl. W sezonie 2007 pięciokrotnie przejmował piłkę, jednak odkąd podpisał 39 milionową umowę, liczbą przechwyceń drastycznie spadła. W sezonie 2008 tylko raz przejął piłkę i ani razu w ostatnim sezonie, kiedy to z powodu zwichnięcia kostki opuścił cztery spotkania.

We wtorek, ograniczony wolny agent, DE - Marcus Spears podpisał swój jednoroczny przetarg z drużyną Dallas Cowboys.

"Kowboje" przedłużyli drugorundowy przetarg Spearsa o jeden rok, w którym zarobi 1.226 miliona dolarów.

Do 15 kwietnia, drużyny miały czas na podpisanie oferty Spearsa, ale drużyna Cowboys trzymała prawo do pierwszej odmowy.

27-letni Spears przejął rolę startera obrony 3-4 Cowboys podczas pierwszego sezonu w NFL w 2005 roku i od tamtej pory rozpoczął 71 spotkań.

Źródło: NFL.com