UPDATE command denied to user 'nflzosnsstrona'@'10.14.20.23' for table 'nfl24_settings'
NFL 24 - Twoje centrum informacji o lidze NFL i Futbolu Amerykańskim21 lipca zakończenie lockoutu? Dodane przez Rafiq dnia Lipiec 12 2011 01:37:22Istnieje przekonanie wśród oficjeli NFL i NFL Players Association, że zostanie zawarta umowa, która może być ratyfikowana 21 lipca na spotkaniu w Atlancie, tak informują źródła będące blisko negocjacji.
Treść rozszerzonaIstnieje przekonanie wśród oficjeli NFL i NFL Players Association, że zostanie zawarta umowa, która może być ratyfikowana 21 lipca na spotkaniu w Atlancie, tak informują źródła będące blisko negocjacji.
„Nie ma żadnego powodu, dla którego nie miałoby dojść do tego.” – powiedział jeden z właścicieli.
Inne osoby będące blisko rozmów sądzą, że do porozumienia może dojść w ciągu 7-10 dni.
Jednak jeden z członków przedstawicieli zawodników biorący udział w negocjacjach uważa, że zawodnicy idą na znaczne ustępstwa, ale druga strona „tego nie odwzajemnia”.
Stwierdził on, że negocjacje w środę i czwartek będą najcięższe, ponieważ wtedy okaże się czy umowa zostanie sfinalizowana 21 lipca. „Już prawie doszliśmy do kompromisu.”
To samo źródło podaje, że zawodnicy zgodzili się na zmniejszenie rekompensat pierwszoroczniakom, aż do połowy, ale nie chcą się zgodzić, aby rookie po zakończeniu czwartego sezonu miał status free agent.
Wyjątek miałby być dla rozgrywających, którzy mieliby czekać pięć sezonów, ale pod warunkiem, że zostali wybrani w pierwszej rundzie draftu, a ich wynagrodzenie miałoby być ustalone na poziomie średniej 10 najlepiej opłacanych futbolistów na jego pozycji w piątym roku gry. Źródło podaje, że właściciel Cowboys, Jerry Jones zaproponował takie rozwiązanie, ale natychmiast jego koledzy nie zgodzili się z jego sugestią.
System płac rookie uznano za najbardziej złożony problem, zostanie on jeszcze przedyskutowany pomiędzy właścicielami a zawodnikami podczas negocjacji w Nowym Jorku. Stopień wiary w to, że może dojść do porozumienia widać w dokumencie znanym jako „The Transition Rules”, zawarty w nim jest kiedy zespoły NFL przyjmą to co i kiedy ratyfikują właściciele oraz zawodnicy w nowym kontrakcie.
The Transition Rules została sformułowana tak, aby 21 lipca był ostatnim dniem na porozumienie obu stron. Da to czas na właściwe przygotowanie do rozpoczynającego się sezonu, a rynek graczy o statusie free agent ma być otwarty 28 lipca.
Ten dzień coraz bliżej, zespoły będą chciały uzupełnić swoje składy, które muszą mieć po 90 zawodników do 3 sierpnia, ale wszystkie training camps będą zorganizowane na czas.
Jeśli umowa zostanie ratyfikowana 21 lipca to prawdopodobnie zobaczymy wszystkie mecze preseason, informuje źródło.
Jedynym spotkaniem, które może nie być rozegranie jest mecz Hall of Fame 7 sierpnia pomiędzy Bears, a Rams. Istnieje jeszcze wiele różnych plotek mówiące o tym, że może być ono rozegrane w innym terminie.
The Transition Rules także wyznacza okres dla zespołów kiedy to mogą podpisać kontrakty z undrafted free agent rookie, niekiedy tacy zawodnicy byli dużym wzmocnieniem, a nawet gwiazdami w swoich nowych zespołach.
W przypadku rozwiązania tych problemów obie strony porozumieją się także w innych kluczowych kwestiach, jednak umowa musi być ratyfikowana zarówno przez zawodników jak i właścicieli. Jednak te kroki mogą być podjęte dopiero w najbliższych dniach, 21 lipca jest spotkanie właścicieli w Atlancie.
W jednej sprawie już zostało zawarte porozumienie, The Transition Rules mogą być użyte. Podczas lockoutu Naczelny Komitet Wykonawczy NFL (CEC - Chief Executive Committee) został wybrany poprzez grupę menedżerów drużyn do opracowania kalendarza offseason mającego działać do czasu uzyskania kompromisu. Ta grupa zrealizowała plany dla lockoutu kończącego się w marcu, czerwcu, lipcu i październiku.
Oto jak miałby wyglądać taki plan od 1 lipca lub 21 lipca (prawdopodobna data porozumienia). Według źródła możemy się zapoznać z dokumentem, którego nie widziało wiele zespołów z ligi:
1 lipca (21 lipca) – wytłumaczyć drużynom na jakich zasadach będzie działać nowa liga oraz udostępnić szkolenia w tym zakresie dla drużyn i agentów.
5 lipca (25 lipca) – podpisywanie umów z undrafted rookie, jak również dać okazję zawodnikom free agent na ponowne podpisanie kontraktów ze swoimi zespołami.
8 lipca (28 lipca) – początek ligi oraz start free agency
13 lipca (2 sierpnia) – drużyna musi mieć 90 zawodników
14 lipca (3 sierpnia) – ostateczny termin podpisania umów z graczami free agent
18 lipca (7 sierpnia) – czterodniowy okres dla zespołów, aby zawodnikom przedstawić ofertę umowy
23 lipca (12 sierpnia) – ostateczny termin podpisywania umów z rookie (jeszcze nieuzgodnione)
27 lipca (16 sierpnia) – ostateczny termin zakończenia umów na okres ograniczony z free agent, jak również podpisywanie umów franchise oraz tymczasowych
9 sierpnia (29 sierpnia) – ostateczny termin dla zawodnika na zgłoszenie zarobków za aktualny sezon i części jaka należy się free agency
Z tych dat najważniejszy jest 28 lipca, który byłby początkiem ligi i początkiem zmian w składach, które to zespoły planowały oraz na które to czekały od wielu miesięcy.
Najbardziej ciekawym terminem jest deadline dla rookie na podpisanie kontraktów. NFL i NFLPA dyskutują nad pomysłem umieszczenia tej daty tak, aby zredukować liczbę młodych zawodników zmieniających zdanie. Zespoły mają poważną obawę, że rookie będą częściej się sprzeciwiać im większe będą odszkodowania za kontuzje i porażki.
Obie strony nadal muszą zrozumieć ten problem, jak również to, jak bardzo rookie będą chcieli wywalczyć obowiązek płac przez cały okres trwania umowy. NFL podkreśliło, że nie może być nadzoru w następnej umowie. NFLPA czuje się tak silne, iż zaproponowała, żeby każda umowa z rookie obowiązywała cztery lata.
„Jesteśmy na 10, może na 15 jardzie i jeszcze się cofamy, a obie strony chcą zdobyć punkty i myślę, że to będziemy my.” – w ten weekend powiedziała jedna z osób będących z NFLPA, która jest blisko rozmów.
Jednak nie ma zgody co do systemu płac rookie, którzy zostali wyłonieni drafcie pod koniec kwietnia, ta sprawa jest jedną z najcięższych do rozwiązania i tym samym stała się ona najistotniejsza.
„Skala płac rookie to jedyna sprawa o jaką się martwię.” – stwierdził informator biorący udział w negocjacjach. „Zakończyli rozmowy na temat innych wielu ważnych rzeczach. Jedyną kwestią, która może być przyczyną problemów będzie skala płac rookie.”
W ramach projektu NFL najwyżej wybrani rookie otrzymają umowę na łączną wartość ok. 78 mln $ w ciągu sześciu lat, a nawet do 34 mln $ w ciągu pięciu lat z możliwością renegocjacji po upływie trzech lat.
Źródło pochodzące ze strony właścicieli i zarządów utrzymuje, że system płac rookie zaproponowali zawodnicy nie przewidując przy tym znacznych redukcji wynagrodzeń – zwłaszcza dla ośmiu najlepszych wybranych w draftcie – co doprowadziłoby do redystrybucji pieniędzy pomiędzy „weteranów” oraz przechodzących na emeryturę.
Natomiast źródło pochodzące ze strony zawodników mówi, że ich proponowany system zapewnia znaczną redukcję wynagrodzeń dla rookie z 2010 oraz uważa, że właściciele chcą nie tylko drastycznego zmniejszenia wynagrodzeń, ale też kontrolowanie zawodnika przez pięć lat, zmieniając przy tym „dramatycznie skalę płac weteranów, a nie skalę rookie.”
Oprócz skali płac rookie właściciele i zawodnicy również nie mogą się porozumieć w sprawie zarządzania w czasie przejściowym w 2011, zespoły mogą skorzystać z prawa pierwokupu na trzech zawodników free agent, wyjątkiem są gracze mający status franchise-tag.
Zawodnicy odrzucili propozycję, a to oznacza, że zespoły nie mogą wystosować żadnej umowy oraz oferty dla swoich graczy free agent.
Wydaje się, że obu stronom wygodniej jest z takim modelem podziału dochodów, w którym gracze otrzymują 48% pieniędzy na początku i nigdy mniej niż ok. 46,5 %, a przychody będą rosły znacząco z 9,6 mld $ w 2011 przez okres umowy nie będzie to mniej niż siedem lat i nie więcej niż dziesięć.
Ale dopóki nie ma planu na to lato, dopóty football jest zakładnikiem tego porozumienia, czyli już od 11 marca.